طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه در اصل یک قفل امنیتی است که می توان جلوی درب اصلی منزل (در کنار آیفون) آن را نصب کرد. از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره نمود: نمایش دما از 125 تا 55- درجه سانتیگراد، نمایش ساعت دقیق، نمایش تاریخ شمسی همراه با روز هفته به صورت فارسی، نمایش تعداد فرصت های باقیمانده برای وارد کردن رمز صحیح، و قفل شدن سیستم به مدت 15 دقیقه در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد شود. امکان تغییر رمز و تنظیم کردن ساعت و تاریج و ...ماشین حساب مهندسی ساده با قابلیت دریافت اعداد اعشاری و محاسبه توابع مثلثاتی به همراه سایر توابع توسط یک صفحه کلید 4*4اندازه گیری ولتاژ DC از 0 تا 24 ولت با سه رقم دقت (اعشار) و
اندازه گیری دما از منفی 20 تا مثبت 100 درجه سانتی گراد. دارای نمایشگر السیدیساعت دیواری دیجتال با قابلیت نمایش ساعت و دقیقه، دمای اتاق، تاریخ شمسی، روز هفته، زدن تک بوق وقتی که زمان یک ساعت جلو می رود، تنظیم ساعت و دما تنها با 2 کلید. ابعاد ساعت 33*27 سانتی متر می باشد.این پروژه قابلیت تشخیص نشتی گاز و کمی دود و افزایش دما را دارد. به این صورت که اگر نشتی رخ دهد با ارسال یک پیامک SMS برای شماره تعریف شده کاربر را مطلع می نماید. همچنین یک رله نیز فعال می شود که می تواند یه آژیر خطر را صدا درآورد.
پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr

MCP-5

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr
ماشین حساب مهندسی ساده

MCP-28

ماشین حساب مهندسی ساده
پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr

MCP-16

پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr
پروژه ساعت دیواری دیجیتال به همراه تاریخ شمسی و دما با avr

MCP-13

پروژه ساعت دیواری دیجیتال به همراه تاریخ شمسی و دما با avr
پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS

MCP-35

پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS
به این مقاله امتیاز بدهید   

برآمدگي روي كابلها براي چيست


در يك سيستم كامپيوتر شخصي كه در اداره يا خانه داريد، معمولاً اين برآمدگي را روي كابل ماوس صفحه كليد و مانيتور مي‌توانيد ببينيد.همچنين روي سيم‌هاي منبع تغذيه وقتي كه يك دستگاه جانبي (مانند اسكنر يا چاپگر) از يك انشعاب از آن استفاده مي‌كند مي‌توانيد ببينيد.اين برآمدگي‌ها،Ferrite beads (مهره هيدروكسيد آهن) يا بعضي وقت‌ها Ferrite Cloks ناميده مي‌شوند. هدف اصلي آنها كاهش EMI (پارازيت‌هاي الكترو مغناطيسي) و rfi (پارازيت فركانس‌هاي راديويي) است.


برآمدگي (Feerrit bead) شبيه يك مهره توخالي يا يك استوانه از جنس Ferrite (هيدوركسيد آهن) است كه جسمي شبه مغناطيسي از جنس اكسيد آهن زنگ آلياژ شده با موادي ديگر مي‌باشد اين استوانه مي‌تواند هنگام ساخت كابل دور آن گذاشته شود يا اينكه بعد از ساخت كابل بصورت دو قطعه كه كابل را گاز بگيرد قرار گيرد. حباب يا استوانه مواد پلاستيكي پوشيده شده بطوريكه اگر پلاستيك دور آن را برداريد، چيزي كه مي‌يابند ماده سياه استوانه‌اي مانند است.

كامپيوترها دستگاه‌هاي نسبتاً پرسر و صدايي هستند. مادربرد (برد اصلي) داخل كيس كامپيوتر نوساناتي در حدود 300 تا 1000 مگاهرتز در زمان كار ايجاد مي‌كند. صفحه كليد پردازنده مخصوص به خود دارد كه آن نيز نوساناتي دارد. كارت گرافيك تشعشعات مخصوص به خود دارد تا بتواند مانتيور را راه اندازي كند. تمام اين نوسانات پتانسيل پخش سيگنال هاي راديويي در حد فركانس هاي خودشان را دارند. اكثر اين پارازيت ها توسط كيس كه اطراف مادربرد و صفحه كليد قرار گرفته اند نابود مي‌شوند.

منبع ديگر شلوغي و نويزها كابل اتصال دستگاه‌ها است. اين كابل‌ها دقيق و حساس عمل مي‌كنند آنتن بزرگي براي سيگنال‌هايي كه روي آنها حركت مي‌كنند مي‌باشند، آنها سيگنال‌ها را با بازده خوبي پخش مي‌كنند. سيگنال‌هايي كه آنها پخش مي‌كنند مي‌توانند مانع سيگنال‌هاي راديويي يا تلويزيوني شود. كابل‌ها همچنين مي‌توانند سيگنال‌ها را دريافت كرده و آنها را به داخل كيس بفرستد و در آن صورت ايجاد مشكل مي‌كنند.

يك ferrite bead خاصيت حذف سيگنال‌هاي پراكنده شده و خفه كردن RFI (پارازيت‌هاي راديويي)داخل كابل را دارا مي‌باشد و اين دليل اصلي تعبيه حباب در انتهاي كابل است. بجاي برگشت و انتقال به سمت پايين در كابل سيگنال‌هاي RFI در گرماي داخل حباب احاطه شده و مستهلك مي‌شوند.bselectron.mihanblog.comبرآمدگي روي كابلها براي چيست

در تاریخ : جمعه، 19 شهريور ماه، 1389
نویسنده :
(3009 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
Content ©