طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه یک مدار واسط I/O می باشد که دارای 12 خروجی رله است. توسط نرم افزار کنترلی که قابل نصب بروی ویندوز های XP, Win7, Win8, Win10 می باشد می توان هر 12 رله را به صورت مجزا فعال و غیر فعال کرد.ماشین حساب مهندسی ساده با قابلیت دریافت اعداد اعشاری و محاسبه توابع مثلثاتی به همراه سایر توابع توسط یک صفحه کلید 4*4بر اساس رنج دمایی حداقل و حداکثر که توسط کاربر تعریف می شود می توان سرعت موتور را بین 1 تا 100 درصد به صورت خودکار تنظیم کرد.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و به صورت پیوسته توان مصرفی اندازه گیری و نمایش داده می شود.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود. ولتاژ فعلی، زمان باقیمانده تا اتصال رله و پیغام ها روی نمایشگر نشان داده می شود.
پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ 12 کاناله

MCP-39

پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ 12 کاناله
ماشین حساب مهندسی ساده

MCP-28

ماشین حساب مهندسی ساده
پروژه کنترل دور فن یا موتور توسط سنسور دما

MCP-41

پروژه کنترل دور فن یا موتور توسط سنسور دما
پروژه محافظ برق و اندازه گیری توان مصرفی با avr و نمایشگر سون سگمنت

MCP-43

پروژه محافظ برق و اندازه گیری توان مصرفی با avr و نمایشگر سون سگمنت
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD

MCP-23

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD
به این مقاله امتیاز بدهید   

برآمدگي روي كابلها براي چيست


در يك سيستم كامپيوتر شخصي كه در اداره يا خانه داريد، معمولاً اين برآمدگي را روي كابل ماوس صفحه كليد و مانيتور مي‌توانيد ببينيد.همچنين روي سيم‌هاي منبع تغذيه وقتي كه يك دستگاه جانبي (مانند اسكنر يا چاپگر) از يك انشعاب از آن استفاده مي‌كند مي‌توانيد ببينيد.اين برآمدگي‌ها،Ferrite beads (مهره هيدروكسيد آهن) يا بعضي وقت‌ها Ferrite Cloks ناميده مي‌شوند. هدف اصلي آنها كاهش EMI (پارازيت‌هاي الكترو مغناطيسي) و rfi (پارازيت فركانس‌هاي راديويي) است.


برآمدگي (Feerrit bead) شبيه يك مهره توخالي يا يك استوانه از جنس Ferrite (هيدوركسيد آهن) است كه جسمي شبه مغناطيسي از جنس اكسيد آهن زنگ آلياژ شده با موادي ديگر مي‌باشد اين استوانه مي‌تواند هنگام ساخت كابل دور آن گذاشته شود يا اينكه بعد از ساخت كابل بصورت دو قطعه كه كابل را گاز بگيرد قرار گيرد. حباب يا استوانه مواد پلاستيكي پوشيده شده بطوريكه اگر پلاستيك دور آن را برداريد، چيزي كه مي‌يابند ماده سياه استوانه‌اي مانند است.

كامپيوترها دستگاه‌هاي نسبتاً پرسر و صدايي هستند. مادربرد (برد اصلي) داخل كيس كامپيوتر نوساناتي در حدود 300 تا 1000 مگاهرتز در زمان كار ايجاد مي‌كند. صفحه كليد پردازنده مخصوص به خود دارد كه آن نيز نوساناتي دارد. كارت گرافيك تشعشعات مخصوص به خود دارد تا بتواند مانتيور را راه اندازي كند. تمام اين نوسانات پتانسيل پخش سيگنال هاي راديويي در حد فركانس هاي خودشان را دارند. اكثر اين پارازيت ها توسط كيس كه اطراف مادربرد و صفحه كليد قرار گرفته اند نابود مي‌شوند.

منبع ديگر شلوغي و نويزها كابل اتصال دستگاه‌ها است. اين كابل‌ها دقيق و حساس عمل مي‌كنند آنتن بزرگي براي سيگنال‌هايي كه روي آنها حركت مي‌كنند مي‌باشند، آنها سيگنال‌ها را با بازده خوبي پخش مي‌كنند. سيگنال‌هايي كه آنها پخش مي‌كنند مي‌توانند مانع سيگنال‌هاي راديويي يا تلويزيوني شود. كابل‌ها همچنين مي‌توانند سيگنال‌ها را دريافت كرده و آنها را به داخل كيس بفرستد و در آن صورت ايجاد مشكل مي‌كنند.

يك ferrite bead خاصيت حذف سيگنال‌هاي پراكنده شده و خفه كردن RFI (پارازيت‌هاي راديويي)داخل كابل را دارا مي‌باشد و اين دليل اصلي تعبيه حباب در انتهاي كابل است. بجاي برگشت و انتقال به سمت پايين در كابل سيگنال‌هاي RFI در گرماي داخل حباب احاطه شده و مستهلك مي‌شوند.bselectron.mihanblog.comبرآمدگي روي كابلها براي چيست

در تاریخ : جمعه، 19 شهريور ماه، 1389
نویسنده :
(2982 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
Content ©