طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
یک کنترل کننده موتور با جریان خروجی 2 آمپر شامل کنترل جهت چرخش و سرعت می باشد. این مدار دارای نمایشگر LCD متنی بوده که سرعت و جهت چرخش موتور را نمایش می دهد.توسط منوی آلارم ساعت زنگ هشدار قابل تنظیم می باشد. و همچنین توسط منوی تایم ساعت و تاریخ دستگاه قابل تنظیم می باشد. قابلیت نمایش ساعت و تاریخ شمسی جاری به همراه روز هفته و همچنین نمایش ساعت آلارم در نمایشگر.بر اساس رنج حداقل و حداکثر تعریف شده توسط کاربر و با توجه به دمای محیط، سرعت موتور بین 10 تا 99 به صورت خودکار تنظیم می شود.در این پروژه با استفاده از یک ساعت نجومی و محاسبات ریاضی، دو عدد سروو موتور یکی در جهت XY و دیگری در جهت Z پنل خورشیدی را به صورت اتوماتیک در موقیعتی قرار می دهید که بیشترین تابش خورشید را دریافت کند.این پروژه بدون نیاز به دریافت نور می تواند بر اساس تاریخ، ساعت، عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی هر استان زمان طول و غروب خورشید را محاسبه کرده و به طور دقیق در این بازه زمانی لامپ های روشنایی را فعال کند. همچنین دارای یک تایمر داخلی می باشد که قابلیت فعال و غیر فعال کردن آن وجود دارد. دستگاه کلا با 3 کلید قابل تنظیم و برنامه ریزی می باشد.
کنترل سرعت و جهت موتور DC

MCP-9

کنترل سرعت و جهت موتور DC
ساعت دیجیتال دارای تقویم شمسی و زنگ هشدار

MCP-42

ساعت دیجیتال دارای تقویم شمسی و زنگ هشدار
پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr

MCP-18

پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr
پروژه کنترلر پنل خورشیدی با استفاده از ساعت نجومی

MCP-25

پروژه کنترلر پنل خورشیدی با استفاده از ساعت نجومی
پروژه تایمر-ساعت نجومی (فتوسل بدون نور)

MCP-26

پروژه تایمر-ساعت نجومی (فتوسل بدون نور)

ماشین حساب به زبان بیسیک با میکروکنترلر AVR

به نام خدا

دوستان گفته بودند که در سایت برنامه ماشین حساب به زبان بیسیک نیست من هم امروز کمی بیکار شدم (درسها) این پروژه رو برنامه نویسی کردم و الان در سایت موجود هست و شما می توانید آن را با تمام فایل های مربوطه اش دانلود کنید.

عملکرد کلی:

 در این پروژه از یک کیبورد 4×4 و یک ال سی دی 2×16 و یک میکرو کنترلر ATMEGA16 استفاده شده است. فرکانس کاری مدار 1 مگاهرتز هست و اصول کار آن به این صورت می باشد که چهار عمل اصلی (/ × + -) را انجام می دهد و همچنین شما می توانید عدد ورودی اول را هم منفی وارد کنید. اگر شما یکی از این چهار عملیات را انجام دهید نتیجه نهایی عملیات در متغیر ANS قرار می گیرد و حالا اگر شما در یک عملیات جدید بخواهید از حاصل عملیات قبلی به عنوان عدد ورودی اول استفاده کنید کافیست که وقت یکی از کلید های چهار عمل اصلی را فشار دهید. به عنوان مثال:

8=5+3 و حالا می خواهید 8 را بر 4 تقسیم کنید به این صورت عمل می کنید:

5+3=8 عملیات اول

/4 عملیات دوم

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


در این پروژه بیشترین عدد ورودی تا 8 رقم می باشد یعنی شما می توانید دو تا عدد 8 رقمی را در هم ضرب و و جمع ... کنید ولی برای ضرب یک سری محدودیت های دارد مثلا 99999 را در 99999 ضرب کنید پیغام NAN را می دهد که این عدد خارج از محدوده می باشد. همچنین تعداد 8 رقم عدد 9 یعنی 99999999 به عنوان عدد ورودی اول برای متغیر بزرگ است و آخرین رقم آن را به صورت صحیح وارد نمی شود.

متغیر ها و کاربر آنها:

key عدد تک رقمی خوانده شده از کیبورد در آن قرار می گیرد.

A,B به عنوان شمارنده بکار رفته اند.

بیت S برای چک کردن فشرده شده کلید No/c برای صفر کردن ماشین حساب و بیت N برای چک کردن اینکه آیا عدد ورودی منفی می باشد یا نه.

متغیر های رشته ای op2 برای ذخیره کردن عملیات (چهار عمل اصلی) و op هم برای ذخیره کردن کل عملیات ها می باشد که در این برنامه با کمک این متغیر میکرو تشخیص می دهد که کلید فشرده شده عدد بوده یا یک عمل.

In1 , In2 اعداد ورودی اول و دوم ما می باشند.

I1,I2 هم به عنوان شمارنده به کار رفته اند تا تعداد ارقام ورودی را بشمارنده نقش این شمارنده در برنامه خیلی مهم می باشد. تنها به کمک آن ما می توانیم ارقام وارد شده را به هم بچسبانیم و یک عدد حقیقی به صورت رشته در آوریم.

stn(8)  هم یک آرایه می باشد که از اعداد ذخیره شده در درایه های آن برای به هم چسبانده اعداد استفاده می شود.

بقیه هم که دستورات بیسک هست و اگر یه بار بخونید متوجه میشید که من چیکار کردم ولی اگر کسی هم متوجه نشد در همین جا اون قسمتی که متوجه نشدید رو بگید تا توضیح بدم.

این کار رو هم انشاء الله به زودی به زبان C انجام می دهم و روی سایت قرار می دهم.

با تشکر فراوان ...
 

این مقاله توسط سایت برنامه نویسی میکروکنترولرها ارائه شده کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.
فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 6 | نسخه 1.0 | حجم 41 کیلوبایت | دانلود 4807 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: سید محسن قاسمیان

منبع www.picpars.com  پروژه ماشین حساب به زبان بیسیک

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال شنبه، 25 ارديبهشت ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 14 نظر    بازدید بازدید [ 36622 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان   

در ارتباط با این مطلب پروژه های آماده زیر جهت خرید موجود است