طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
یک مدار فاصله سنج می باشد که می توان در مواردی نیز به عنوان عمق سنج از آن استفاده نمود. حداقل فاصله قابل تشخیص 5cm و حداکثر 5m می باشد.خروجی سه کاناله با کنترل سرعت به صورت مجزا، دو کلید افزایشی و کاهشی برای کنترل سرعت در هر کانال، فرکانس های مختلف و ثابت برای هر کانال، جریان خروجی بیش از 10 آمپر و ولتاژ بیش از 30 ولتکنترل نور یک لامپ 12 الی 24 ولتی DC توسط دو عدد کلید در بازه روشنایی 1 تا 99 درصد. به همراه نمایشگر جهت نمایش درصد روشنایی.ماشین حساب مهندسی ساده با قابلیت دریافت اعداد اعشاری و محاسبه توابع مثلثاتی به همراه سایر توابع توسط یک صفحه کلید 4*4در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود.
پروژه فاصله سنج و عمق سنج آلتراسونیک با AVR

MCP-33

پروژه فاصله سنج و عمق سنج آلتراسونیک با AVR
پروژه کنترل دور موتور با PWM و جریان خروجی بالا با avr

MCP-19

پروژه کنترل دور موتور با PWM و جریان خروجی بالا با avr
دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی

MCP-38

دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی
ماشین حساب مهندسی ساده

MCP-28

ماشین حساب مهندسی ساده
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

MCP-21

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه (قفل رمز)

www.picpars.com پروژه دربازکن الکترونیکی خانه (قفل رمز) 299

 پروژه دربازکن الکترونیکی خانه 
همراه با ساعت، تاریخ شمسی و اندازه گیری دمای بیرون 

مقدمه

این پروژه در اصل یک قفل امنیتی است که می توان جلوی درب اصلی منزل (در کنار آیفون) آن را نصب کرد. از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره نمود: نمایش دما از 125 تا 55- درجه سانتیگراد، نمایش ساعت دقیق، نمایش تاریخ شمسی همراه با روز هفته به صورت فارسی، نمایش تعداد فرصت های باقیمانده برای وارد کردن رمز صحیح. و قفل شدن سیستم به مدت 15 دقیقه در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد شود. امکان تغییر رمز و ست کردن ساعت و تاریج و ...

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


ویژگی ها:

  • برنامه نویسی به زبان سی C
  • دارای قابلیت انعطاف بالا
  • تعیین تعداد ارقام رمز عبور به دلخواه (پیش فرض 5 رقمی)
  • به دلیل انعطاف پذیری برنامه شما قادر خواهید بود که با تغییرات اندکی در برنامه برای هر کاربر رمزی تعریف کنید...

هدف
هدف از انجام اين پروژه آشنایی با آیسی ساعت DS1307 و کار با پروتکل I2C است که جهت ارتباط با این آیسی استفاده شده است. نحوی خواندن و وارد کردن اطلاعات به DS1307 و همچنین توابع تبدیل تاریج میلادی به شمسی و سایر توابع وابسته. مدیریت زمان در میکروکنترلر و سرکشی به تمامی وظایف بدون ایجاد کوچکترین وقفه زمانی و همچنین نوشته برنامه به صورت توابع و فراخوانی تو در توی آنها را می توان از جمله ویژگی های آموزشی این پروژه به شمار آورد.
اهداف آینده: با ارتقاع سخت افزار میکروکنترلر و ایجاد توابعی خاص به راحتی می توان برای هر نفر یک نام کاربری ایجاد کرد و تمامی ورود و خروج های اشخاص را همراه با ساعت و تاریخ در سیستم ثبت کرد و همه اینها توسط یک نفر که Admin می باشد قابل روئیت و کنترل است.

 

اصول کار سیستم

در صورتی که برای اولین بار بعد از پروگرم کردن مدار راه اندازی شود ابتدا از شما درخواست می شود که به عنوان Admin یک رمز برای سیستم انتخاب کنید، که بعد از وارد کردن یک رمز 5 رقمی سیستم پیغام ذخیره سازی یا عدم ذخیره سازی به شما میدهد که بعد از فشار دادن کلید # سیستم آماده راه اندازی می شود. نکته: در صورتی که این مراحله را انجام ندهید هر بار که سیستم روشن شود از شما درخواست ساختن رمز می کند. بعد از طی کردن این مرحله میکرو درخواستی برای DS1307 مبنی بر ارسال  متغیر های ساعت و تاریخ می کند، در صورتی که تاریخ سیستم کوچکتر از 1390 باشد میکرو به صورت پیش فرض تاریخ و ساعت مشخصی را در DS1307 ست می کند و این آیسی راه اندازی می شود، تا زمانی که vcc مدار برقرار باشد. حال اگر باتری پشتیبان در مدار باشد و vcc قطع شود آنگاه DS1307 به طور خودکار تغذیه خود را از باتری تهیه می کند و به کار خود ادامه میدهد. بنابراین بعد از روشن شدن مجدد سیستم میکرو عمل ست کردن را دیگر اجرا نخواهد کرد و وارد منوی اصلی می شویم.
در اینجا دما، ساعت، تعداد فرصت های باقی مانده، تاریخ شمسی و روز هفته نمایش داده می شود. برای باز کردن درب ابتدا کلید # را فشار می‌دهیم سپس از شما درخواست رمز عبور می شود، در صورتی که رمز صحیح باشد اپتوکوپلر به مدت 500 میلی تحریک شده و درنتیجه برق 12 ولت AC بوبین دربازکن تحریک می شود. (نکته: ولتاژی که اپتوکوپلر سوئیچ می کند باید AC باشد)


در هر مرحله که درخواست رمز می شود اگر هنگام وارد کردن رمز اشتباهی کردید می توانید از کلید * برای پاک کردن اطلاعات وارد شده استفاده نمائید. برای تغیر رمز سیستم وقتی که در منوی اصلی هستید کلید * را فشار دهید که در این حالت باید ابتدا رمز قبلی وارد کنید و بعد هم رمز جدید در صورتی که رمز قبلی صحیح باشد پیغامی مبنی بر ذخیره رمز جدید به شما می دهد که در صورت تایید کردن (#) رمز جدید جایگزین خواهد شد.


برای تنظیم کردن تاریخ و ساعت سیستم در منوی اصلی کلید 1 را فشار دهید، در اینجا از شما رمز عبور درخواست می شود در صورتی که رمز صحیح باشد به منوی تنظیم ساعت خواهید رفت که باید به این فرم اعداد را وارد کنید، مثلا برای وارد کردن عدد 8 دقیقه باید 08 وارد کنید و نکته مهم این است که تاریخ را باید برحسب میلادی وارد کنید. بعد از وارد کردن این 6 پارامتر از شما سوال می شود که ذخیره انجام شود یا نه. ( # بله  * خیر)


در صورتی که تا 15 ثانیه هیچ کلیدی را فشار ندهید LED پس زمینه LCD خاموش خواهد شد و بعد از آن با فشار دادن هر کلیدی مجدد روشن خواهد شد. پین PD.7 که alarm نام دارد در صورت نیاز می توانید با آن یک رله را تحریک کنید و خروجی های رله را به شاسی زنگ آیفون وصل کنید. در این صورت اگر کسی به دنبال پیدا کردن رمز عبور باشد در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد کند قبل از قفل شدن سیستم ابتدا با ریتم خاصی سه مرتبه بوق آیفون منزل شما را به صدار می آورد و شما متوجه این امر خواهید شد.

نکته مهم

پین هدر 9 تایی مربوط به LCD که در فایل Dar bazkon khaneh Sch.pdf مشخص است، شماره 1و2 آن تغذیه LCD می باشد و پین های بعدی خطوط کنترلری و دیتا می باشد و پین آخر یعنی شماره 9 برای روشن کردن LED پس زمینه LCD است که توسط یک ترانزیستور تقویت شده است. البته برای پین RW نمایشگر LCD در این پین هدر، هیچ سیمی ارسال نمی شود و از آنجایی که این پایه همیشه زمین است و جهت جلوگیری از شلوغ شدن برد مدار چاپی باید این پین را بر روی خود LCD به زمین یعنی پین شماره 1 LCD وصل کنیم.

نکته ای مهم در ساخت PCB

دوستان و کاربران عزیز PicPars.com:

PCB این پروژه را خود بنده به صورت عملی ساخت ام، و 100 درصد هم جواب گرفتم و تنها یک مشکل و بی دقتی در PCB وجود داشت که بنده صمیمانه پوزش می طلبم. مشکل در قسمت اتصال سر مثبت باتری پشتیبان به پایه 3 آیسی DS1307 می باشد که البته در فایل شماتیک مدار این اتصال اصلاح شده ولی متاسفانه در PCB به دلیل مشکلات سیم کشی اتوماتیک حل نشد.

اصل مشکل: در PCB مدار، سر مثبت باتری باید به پین 3 آیسی وصل شود که متاسفانه به پین 7 وصل شده. به طور خالاصه اتصالاتی که باید به پین 3 وصل شود به پین 7 وصل شده و اتصالاتی که باید به پین 7 وصل شود به پین 3 وصل شده. خود بنده نیز در هنگام مونتاژ مدار به این اشکال برخورد ام و با قطع کردن اتصالاتی که گفته شد این مشکل را برطرف کردم و مدار به طور صحیح کار کرد.

دوستانی که مایلند این مدار را بسازند توجه کنند که در فایل PCB چنین مشکلی وجود دارد و با روشی که گفته شد می توانند آن را برطرف کنند. البته این قول را به تمامی دوستان خواهیم داد که در این فرصت اصل PCB را مجددا طراحی و این مشکل را بر طرف کنیم.

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه نسخه اصلاح شده (قفل رمز)
 

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه نسخه اصلاح شده (قفل رمز)

ساخت و ارسال پستی این پروژه به تمامی نقاط کشور (ارسال در کمتر از 3 روز کاری)

جهت خرید این پروژه روی لینک سفارش خرید کلیک کرده و سپس فرم سفارش خرید را تکمیل و ثبت کنید.

سفارش خرید
این پروژه به صورت کاملا اختصاصی تنها در وب سایت برنامه نویسی میکروکنترلرها www.picpars.com و به صورت متن باز همراه با تمامی فایل های سورس ارئه می شود. هر گونه کپی برداری و استفاده غیر آموزشی از آن ممنوع می باشد.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.
فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 139 | نسخه 1.0 | حجم 615 کیلوبایت | دانلود 13837 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: سید محسن قاسمیان

منبع www.picpars.com  دانلود پروژه دربازکن الکترونیکی خانه (قفل رمز)

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال چهارشنبه، 21 دي ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 76 نظر    بازدید بازدید [ 61640 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان   


پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr
کد پروژه: MCP-4
عنوان: پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr
میکروکنترلر: AVR ==> زبان سی C (کدویژن)
قیمت: به جزئیات پروژه مراجعه نمایید
جزئیات سفارش خرید
با استفاده از میکروکنترلر Atmega8‌، سنسور دیجیتال دما DS18B20 و LCD‌ متنی شما به راحتی می توانید کولر خانه تان را توسط کنترل تلویزیون و کلید های تعبیه شده، در مد های مختلفی برنامه ریزی کنید، از ویژگی آن می توان به کاهش مصرف انرژی در کولرها آبی اشاره نمود.
دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی
کد پروژه: MCP-38
عنوان: دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی
میکروکنترلر: AVR ==> زبان سی C (کدویژن)
قیمت: به جزئیات پروژه مراجعه نمایید
جزئیات سفارش خرید
کنترل نور یک لامپ 12 الی 24 ولتی DC توسط دو عدد کلید در بازه روشنایی 1 تا 99 درصد. به همراه نمایشگر جهت نمایش درصد روشنایی.

مرتبط باموضوع :          مطالب بیشتر در این موضوع

 دانلود پروژه کامل چراغ راهنمایی (trafic _ light) تحت کدویژن  [ چهارشنبه، 3 شهريور ماه، 1389 ] 82484 مشاهده
 پروژه کنترل دمای هیتر با استفاده از کنترل کننده PID با میکروکنترلر AVR  [ يكشنبه، 10 بهمن ماه، 1389 ] 61158 مشاهده
 دانلود پروژه اتصال مستقیم AVR به پورت USB  [ دوشنبه، 25 مهر ماه، 1390 ] 27159 مشاهده
 پروژه اتصال میکرو با کابل USB تحت برنامه BASCOM و Codevision  [ يكشنبه، 14 شهريور ماه، 1389 ] 29955 مشاهده
 ماشین حساب مهندسی با avr به زبان C  [ شنبه، 13 اسفند ماه، 1390 ] 35033 مشاهده
نام شما: mojtaba
ایمیل شما: m.ghalb@gmail.com
در مورخه : يكشنبه، 9 بهمن ماه، 1390
برنامه نوشته شده داخل نرم افزار خطا داره
جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : يكشنبه، 9 بهمن ماه، 1390

منظور تون کدوم نرم افزار؟

در مقاله ذکر شده که با چه نسخه ای از نرم افزارها نوشته شده. نسخه نرم افزار تان را چک کنید که پایین از نسخه ذکر شده نباشد.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: سعید
ایمیل شما: hamidinezhad@gmail.com
در مورخه : چهارشنبه، 19 بهمن ماه، 1390

با سلام و تشکر از برنامه خیلی خوبتون 

لطفا در مورد فارسی نویسی در کد ویژن یه توضیح بدید که چطور شنبه و جمعه رو نوشتید و آیا میشه با فونت تاهما باشه ؟ 

من از داخل برنامه شما قسمت مربروط به ds1307 رو جداکردم و بقیه رو پاک کردم همه چیز درست نمایش داده میشه ساعت تاریخ شمسی و ... ولی توی lcd پرش داره در حالی که قبل از تغییرات هیچ پرشی وجود نداشت به صورت عملی هم مدارو بستم و باز این پرش وجود داره برنامه رو میفرستم لطفا ببینید مشکل از کجاست 

با تشکر

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 19 بهمن ماه، 1390توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

در مورد فارسی نویسی کار خاصی انجام ندادیم فقط شما باید کاراکترها را با نرم افزار خاص طراحی کنید و سپس کدهای آن را در به صورت flash وارد برنامه کنید، در فایل rtc_ds1307.h کاملا این موضوع واضح است. تو نت سرچ کنید برنامه شو پیدا می کنید و البته برنامه Bascom هم داره... در مورد فونت هم باید بگم برای LCD های کاراکتری فونت معنایی ندارد و در همون برنامه ای که ذکر شد می تونید به دلخواه خود کاراکتر مورد نظرتان را ایجاد کنید.

متاسفانه مثل اینکه Gmail مشکل داره و باز نمیشه اما من فکر میکنم که شما با سرعت بالایی LCD رو رفرش میکنید و برای همین پرش داره اگه مانند پروژه اصلی از تابع display برای نمایش استفاده کرده اید باید در تابع while بینهایت در main از تاخیر استفاده کنید.

ارسال جوابیه

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 4 اسفند ماه، 1390توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

نرم افزار ایجاد کاراکتر دلخواه توسط مدیریت سایت طراحی شده می توانید از لینک زیر آن را دریافت کنید.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: سعید
ایمیل شما: hamidinezhad@gmail.com
در مورخه : چهارشنبه، 19 بهمن ماه، 1390

یه سوال دیگه اینکه چطوری میشه به جای ساعت 0 : 0 : 12 ساعت 00 : 00 : 12 بده ؟

ممنون

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 19 بهمن ماه، 1390توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

بله متاسفانه این مشکلی بود که حل نشد، اگه منطقی به این موضوع نگاه کنیم باید در دستور sprintf بجای d% از کارکتر دیگری برای اینکار استفاده کرد. که بنده تمام آنها را امتحان کردم ولی مشکل برطرف نشد. مطالب مرتبط:

51//آموزش-AVR-سی-C/کار-با-LCD-کاراکتری-یا-متنی-به-زبان-C/

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: مهدی
ایمیل شما: mehdi.sameny@gmail.نم
در مورخه : چهارشنبه، 3 خرداد ماه، 1391

سلام و خسته نباشید به طراح این برنامه.

شرمنده اگه سوالم ابتدایی هست ببخشید خلاصه ما مثل شما حرفه ای نیستیم اما خوب یکمی حالیمون میشه.

راستش رشته من برق قدرت اما خوب استاد میکرو کنترلر از ما یه پروژه خواسته منم دیدم این پروژه هم حرفه ای هست هم یه جورایی ساده البته بخاطر توضیحات کاملی که همراهش داره.

راستش مشکل من الان اینه که واسه تهیه این قطعات باید چه لیستی همراه خودم ببرم بازار و اینارو تهیه کنم ؟

ال سی دی و کیبورد و بردبورد و مقاومت هاشو دارم.

اما مثلا کریستال و سنسور گرما و غیره... رو ندرم.

اگه امکانش هست یه لیستی از قطعاطیکه برای این برنامه مورد نیاز هست رو بزارید ممنون میشم.

 

با تشکر فراوان.

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 3 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

با سلام، لیست سایر قطعات:

LM35 سنسور دما
DS1307 آیسی ساعت
32.768KHz کریستال ساعت
C945 ترانزیستور
رله 5ولت
پین هدر
کابل فلت و ...

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: مهرداد
ایمیل شما: mehrdad.saraee@gmail.com
در مورخه : شنبه، 6 خرداد ماه، 1391

درود بر شما

من توی این فایلی که دانلود کردم فایل pcb پیدا نکردم اگه میشه راهنماییم کنید که دقیقا

اسم فایلش چی هست و با چه برنامهای ان را طراحی کرده اید.

ارسال جوابیه

نام شما: مهدی
ایمیل شما: mehdi.sameny@gmail.نم
در مورخه : شنبه، 6 خرداد ماه، 1391

سلام.

شرمنده از اینکه اینقد سوال میپرسم عاشق

میخواستم یه سوال ابتدایی بپرسم کمک

 

این ترمینال های T1 و T2 به کجا وصل میشه ؟

اگه یکیش هم دستور باز شدن در رو میده اون یکی چیکار میکنه ؟

ممنون میشم پاسخ بدین تشکر

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : يكشنبه، 7 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

یکی بوبین درب بازکن رو تحریک میکنه (دستور باز شدن در ور میده) و دیگری هم با دو سیم شستی آیفون موازی میشه که اگر کسی 4 بار رمز اشتباه داد بوق آیفون به صدا دربیاد.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: امین
ایمیل شما: erorr322@yahoo.com
در مورخه : پنجشنبه، 11 خرداد ماه، 1391

سلام

ببخشید شما توی pcb sch  به پایه های کیپد  یه prog وصل کردید  این چیه  به جه دردی میخوره؟

ارسال جوابیه

نام شما: امین
ایمیل شما: erorr322@yahoo.com
در مورخه : پنجشنبه، 11 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر erorr | ارسال پیغام شخصی)

ببخشید یه سوال دیگه  بعد این با برق شهر کار میکنه؟220 ولت

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 11 خرداد ماه، 1391

prog اتصالات لازم جهت پروگرام کردن میکرو روی بورد می باشد. تغذیه  باید 9 تا 12 ولت AC یا DC باشد.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: amin
ایمیل شما: AMINF_IR@YAHOO.COM
در مورخه : جمعه، 12 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر amin22iran | ارسال پیغام شخصی)

سلام مهندس

من یک مشکل در اجرای برنامه دارم

لطف میکنی شمارت برام میل کنی با شما تماس بگیرم

aminf_ir@yahoo.com

09358868443

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : شنبه، 13 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

به سوالات و مشکلات کاربران فقط از طریق سایت و یا ایمیل پاسخ داده می شود. گل

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: mojtaba
ایمیل شما: merciful_hunter@yahoo.com
در مورخه : جمعه، 19 خرداد ماه، 1391

با سلام

من در پروگرم کردن این مدار مشکل دارم تا آخر پر میشود ولی در آخر با پیغام

flash verify erorr 0h

مواجه میشویم

لطفا راهنمایی کنیدعصبانی

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : جمعه، 19 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

پروگرامر شما چی؟ در هنگام پروگرام کردن مدل میکرو را atmega8 انتخاب کرده اید؟ آیا بعد از ایجاد این خطا میکرو شروع بکار می کند؟ همان طوری هم که قبلا گفتم ربطی به فایل هگز پروژه نداره، این مشکل هرچی هست از سخت افزار و نرم افزار پروگرارم شماستموافقم

ارسال جوابیه

نام شما: omidsta
ایمیل شما: omid_entezar@yahoo.com
در مورخه : دوشنبه، 29 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر omidsta | ارسال پیغام شخصی)

با سلام خدمت شما وتشکر بابت پروژه ی خوبتون

من وقتی که آی سی را پروگرام میکنم و آن را به طور عملی آزمایش میکنم صفحه ال سی دی و کیبرد کار میکنند ولی سرعت آن خیلی پایین میباشد و از مرحله دریافت رمز اولیه جلوتر نمیرود و گیر میکنه .

میخواستم بدونم مشکل کارم کجاست در ضمن من نمیدونم که فیزبیت های آن چگونه باید برنامه ریزی شوند .

منتظر کمک شما هستم لطفا راهنماییم کنید.

ممنمون از لطف شما.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: omid
ایمیل شما: omid_entezar@yahoo.com
در مورخه : دوشنبه، 29 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر omidsta | ارسال پیغام شخصی)

با سلام و خسته نباشید خدمت شما بابت پروژه ی خوبتون

من تقریبا کارم با میکرو را تازه شروع کردم و در پراگرام کردن آن مشکل دارم 

وقتی فایل هگز این پروژه را روی atmega8 میریزم و به طور عملی آن را آزمایش میکنم سرعت بسیار پایینی داره و درست هم کار نمیکنه.

میخواستم از شما خواهش کنم مرا راهنمایی کنید تا مشکل برطرف شود.

منتظر جوابتون هستم

بازهم ممنون.

 

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 29 خرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

سلام

مشکل شما دقیقا مربوط میشه به فیوزبیت ها! یقینا کلاک پیش فرض یعنی 1مگاهرتز را انتخاب کرده اید. باید در تنظیمات نرم افزار پروگرامر تان فیوز بیت ها روی 8 مگاهرتز داخلی بگذارید. در واقع الان میکرو با یک هشتم سرعت کار می کند.

فرکانس میکرو را چگونه انتخاب کنیم؟

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: mojtaba
ایمیل شما: merciful_hunter@yahoo.com
در مورخه : شنبه، 3 تير ماه، 1391

با سلام

آقا من کارم خیلی گیره این برد مداره میشه لطف کنید دوباره pcb بدون مشکل به من بدین ممنون میشم خیلی گیرم مرسی

شاد و پیروز باشید

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : شنبه، 3 تير ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

اگر خودتون نمی تونید PCB مجدد طراحی کنید، می تونید به بخش سفارش طراحی مراجعه کنید و درخواست خود را مطرح نمائید تا با یک هزینه اندک برای شما طراحی کنند.

با تشکر

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: مهرداد
ایمیل شما: mehrdad.saraee@gmail.com
در مورخه : سه شنبه، 6 تير ماه، 1391

درود بر شما

دو تا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.

پایه شماره 3 السیدی به جایی وصل نمیشود .و ایا  وصل کردن قطعه پراگ روی برد ضروری است.

ارسال جوابیه

نام شما: مهرداد
ایمیل شما: mehrdad.saraee@gmail.com
در مورخه : سه شنبه، 6 تير ماه، 1391

درود بر شما

چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنیید ممنون میشم.

ایا باید حتمان پراگ روی برد نصب کنیم؟

پایه شماره 3 السیدی یعنی vee رو وصل نمیکنیم؟

ایا پایه شماره 15 السیدی رو به شماره 9 برد وصل کنیم؟

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : سه شنبه، 6 تير ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

Prog اختیاری است؟ (برای پروگرام کردن میکرو روی بورد استفاده میشه)

پایه 3 در اصل کنتراست LCD می باشد و باید توسط یک مقاومت به زمین وصل شود، که در LCD هایی که جدیدا تولید می شوند این مقاومت به صورت داخلی وجود دارد شما باید این پین را مستقیما زمین کنید.

پایه 15و 16 پایه های LED پس زمینه LCD هست که باید به vcc‌و gnd وصل شود.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: مهرداد
ایمیل شما: mehrdad.saraee@gmail.com
در مورخه : چهارشنبه، 7 تير ماه، 1391

درود بر شما

تقریبا متوجه شدم فقط سوالی که دارم اینکه پایه شماره 9 هدر روی السیدی که در پروژه مشخص است به چندمین پایه السیدی باید وصل کنم؟

یک دنیا تشکر از راهنماییتون

 

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 7 تير ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

این پایه که سیگنال زمین رو توسط ترانزیستور سوئیچ میکنه باید به پایه منفی LED السیدی یعنی پایه 16 وصل بشه. در این صورت مانند گوشی های موبایل نور پس زمینه کنترل شده و بعد از 30 ثانیه خاموش خواهد شد.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: مهرداد
ایمیل شما: mehrdad.saraee@gmail.com
در مورخه : پنجشنبه، 8 تير ماه، 1391

درود بر شما

مدار و وصل کردم السیدی روشن نشد میخاستم بپرسم تو قسمت ac قبل دیود پل اگه از باتری 12 ولت(dc) استفاده کنیم مشکلی میاید؟

بازم تشکر از راهنماییتون

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 8 تير ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

خیر مشکلی ندارد. اگر هیچ متنی نمایش داده نمی شود مطمئن شوید که پایه 1 و 2 السیدی را به طور صحیح وصل کرده اید. همچنین اگر از مقاومت کنتراست استفاده کرده اید (مقاومت پایه 3 LCD) آن را برای مدتی اتصال کوتاه نمائید و ببینید متن نمایش داده می شود یا نه؟ سایر اتصالات پایه های LCD به میکرو را هم مجددا چک کنید تا مطمئن شوید.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: kanan
ایمیل شما: k_kanani2007@yahoo.com
در مورخه : چهارشنبه، 14 تير ماه، 1391

سلام

پروژه دربازكن را ازروي اطلاعات سايت مونتاژكردم و سورس برنامه را نيز در آي سي ريختم ولي نميدانم مشكل ازكجاست كه مدار كار نكرد ممنون ميشم راهنمائي فرمائيد.

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 14 تير ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

باید بگردید و عیب یابی کنید.سوال این پروژه به صورت عملی اجرا شده و مشکلی در سورس و مدار اون نیست.

ارسال جوابیه

نام شما: kanan
ایمیل شما: k_kanani2007@yahoo.com
در مورخه : پنجشنبه، 15 تير ماه، 1391

سلام

مشكل فوق را تقريبا حل كردم يعني lcd پيغامها را نشان ميدهد ولي وقتي پروژه درخواست ايجاد رمز ميكند فشاردادن كليدهاي صفحه كليد هيچ تاثيري نداشته وتايپي انجام نميگيرد وضمنا روشنائي پس زمينه lcd  نيز خاموش است.البته در پايه هاي r2 , c2  صفحه كليد ولتاژ 5 ولت برقرارهست.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: mehdi
ایمیل شما:
در مورخه : يكشنبه، 8 مرداد ماه، 1391

سلام

مدار من اصلا روشن نمیشه و پایه 9 ال سی دی که داخل pcb طراحی شده با جه حرفی در ال سی دی مشخص شده است؟

خواهش میکنم راهنماییم کنید

ارسال جوابیه

نام شما: mehdi
ایمیل شما:
در مورخه : يكشنبه، 8 مرداد ماه، 1391

سلام

 مشکل بالارو حل کردم اما تو ال سی دی فقط شکل مربع ظاهرشده وهیچ چیز دیگه ای نیست مشکل از کجاست؟

به نظر شما احتمالش هست آی سی من خالی باشد؟یه راهنمایی تنظیمات میخواستم که چطوری آی سی را پروگرم کنم

این پروژه پایان تحصیلی خواهش میکنم پاسخ بدینعصبانی

جوابیه ها

نام شما: kanan
ایمیل شما: k_kanani2007@yahoo.com
در مورخه : جمعه، 13 مرداد ماه، 1391

سلام

ظاهر شدن مربع فقط به اين معناست كه تغذيه ال سي دي برقرار هست يعني اگر ال سي دي را بصورت جداگانه هم به برق وصل كني بازهم اين مربعها ظاهر ميشوند.احتمالا يا آي سي شما خالي است يا ارتباط آي سي با ال سي دي برقرار نيست.من اين پروژه را انجام دادم مشكلي نبود.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: علی
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 26 مرداد ماه، 1391

با یلامو خسته نباشید

میخواستم ببینم به جای ic 3021 از ic 3022 و بجای L78M05 از L7805 میشه استفاده کرد ؟؟

با تشکر

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 26 مرداد ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

بهتر بجای 3021 از رله استفاده کنید، رگولاتور هم مشکلی ندارد، فقط 7805 باشد یعنی 5 ولت مثبت.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: saeid182
ایمیل شما: saeid.khajeh.68@gmail.com
در مورخه : يكشنبه، 29 مرداد ماه، 1391

با سلام

از این که این پروژه را در اختیار ما قرار دادید ممنون هستم فقط در اجرای برنامه پرتئوس وقتی کد 12345 را وارد میکنی روی صفحه lcd مینویسد که در باز شد اما رله وصل نمیشود اشکال این کار کجاست.....؟

 

ارسال جوابیه

نام شما: علی
ایمیل شما:
در مورخه : پنجشنبه، 2 شهريور ماه، 1391

سلام

اگه ممکنه محل دقیق پایه های ال سی دی و کیبورد رو بگید.رو برد اصلی 9 پایه هست اما ال سی دی 16 پایه داره و همینطور کیبورد

متشکرم

ارسال جوابیه

نام شما: mohammad
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 13 شهريور ماه، 1391

سلام

مدار من تا مرحله input password پیش میره ولی به محض زدن دکمه کیبورد پیغام admin:creat a password روی صفحه ظاهر میشه و جلو نمیره،اگه ممکنه کمکم کنید

متشکرم

جوابیه ها

نام شما: سید محسن قاسمیان
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 13 شهريور ماه، 1391توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

این پیغام تنها یک بار بعد از پروگرم شدن میکرو باید ظاهر شود و بعد از اینکه رمز اولیه ایجاد شد دیگر نباید نمایش داده شود. اگر شما یک بار رمز اولیه را وارد نموده اید و بعد از هر بار اجرا این پیغام نمایش داده می شود به احتمال زیاد به فیوز بیت قفل EEPROM مربوط میشه بهتر که این فیوز بیت رو برنامه ریزی نکنید یعنی همون پیش فرض کارخانه باشد. بهتر که اصلا به فیوز بیت های lock کاری نداشته باشید، یا اگر نرم افزار پروگرامر شما به صورت اتوماتیک این فیوز بیت ها را روی قفل شدن برنامه ریزی میکند آن را غیر فعال کنید.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: mohammad
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 13 شهريور ماه، 1391

ولی اصلا اجازه ورود رمز نمیدهد به محض زدن دکمه پیغام دوم ظاهر میشود

با تشکر

ارسال جوابیه

نام شما: nazanin
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 15 شهريور ماه، 1391

با سلام من این پروژه را برای پایان تحصیلاتم انتخاب کردم ولی برنامه پر از خطاست البته من با کد ویژن ورژن 2.05.0 کار میکنم به نظر شما این 2 ورژن تفاوت دارند؟مشکل چیه؟ممنون.

ارسال جوابیه

نام شما: atefe
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 15 شهريور ماه، 1391

باسلام من این برنامه را با کد ویژن ورژن  2.05.0 اجرا میکنم وبرنامه کلی ارور داره آیا اشکال از ورژن ؟

خواهش میکنم جوابمو سریع بدید.ممنون.

ارسال جوابیه

نام شما: mohammad
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 20 شهريور ماه، 1391

سلام

من eeprom رو تغییر دادم ولی بازم همون پیغام رو میده

به محض روشن کردن پیغام input password روی ال سی دی ظاهر میشه ولی به محض زدن دکمه کیبورد(هر کدوم از دکمه ها) پیغام admin:creat a password روی صفحه ظاهر میشه و بهد 2ثانیه دوباره به پیغام  input password برمیگردد

لطف میکنید اگه راهنماییم کنیم من تا چند روز دیگه باید پروژم رو تحویل استادم بدم

متشکرم

ارسال جوابیه

نام شما: امین
ایمیل شما: erorr322@yahoo.com
در مورخه : يكشنبه، 2 مهر ماه، 1391

سلام  من این پروژه رو درست کردم و کار هم میکنه  فقط مشکل اینه که خیلی کند عمل میکنه  مثلا موقع وارد کردن رمز چند ثانیه طول میکشه که عدد بعدی رو وارد کنی

ممنون میشم  راهنمایی کنید.

ارسال جوابیه

نام شما: ali
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 5 مهر ماه، 1391

سلام

مشکل مدار من اینه که دما رو درست نشون نمیده و با ثانیه شمار دما هم تغییر میکنه و نوسانش زیاده و اصلا ثابت نمیشه

سنسور LM35 رو هم عوض کردم اما بازم درست نشد،سنسور ها هم تست کردم سالم بودن

اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

ارسال جوابیه

نام شما: علی
ایمیل شما: ali_kherad@ymail.com
در مورخه : چهارشنبه، 29 آذر ماه، 1391

سلام و تشکر بابت پروژه خوبتون

من مدار رو بستم و جواب هم گرفتم فقط یه مشکل کوچولو داره اونم اینه که سنسور دماش اطاعات ثابتی رو نشون نمیده و مدام تغییر میکنه

از دوستانی که اطلاعاتی در این باره دارن خواهش میکنم راهنماییم کنید شنبه باید پروژه ام رو تحویل بدم

با تشکر از همه

ارسال جوابیه

نام شما: امید
ایمیل شما: omid.1988@yahoo.com
در مورخه : يكشنبه، 3 دي ماه، 1391

سلام خسته نیباشید.

من وقتی برنامه رو اجرا میکنم error میگیره .ورژن کدویژنم V2.05.3هستش!

این خطاها رو میگیره که هردو خطا هم از یک دستوره.

Linker error: C:cvavr2incmath.h(22): entry 'min' from file: D:PowerProfessional Password Lock(www.mohandesyar.com)digital lock v1.2.00codevision1.c, line: 47 is redefined

وقتی روش کلیک میکنم میره خط 22 و111 برنامه که هر دو خط این دستوره

int min(int a,int b);

اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون

ارسال جوابیه

نام شما: moji
ایمیل شما: moji_3d@yahoo.com
در مورخه : سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1391

سلام.

من برنامه رو گرفتم وساختم ولی فایل برنامه سی داخل فایلی که گرفتم نبود.

این پروژه پایانی منه لطفا جواب بدید.

اگه به ایمیلم جواب بدید بهتره

با نشکر

 

ارسال جوابیه

نام شما: وحید
ایمیل شما: vaheedb@yahoo.com
در مورخه : چهارشنبه، 9 اسفند ماه، 1391

سلام خیلی خیلی از سایت خوبتون تشکر میکنم واقعا من که چیزی بلد نبودم اینجا با چیزایی اشنا شدم که خیلی راه انداختم . امکان داره سورس برنامه سی رو قرار بدید اخه میخوام الگوریتم رمزش رو پیچیده تر کنم و میتونم بعد اینجا هم قرار بدم تا همه از پروژه ای سورس ازاد شما استفاده کنیم و سهم خودمون رو در پیشرفته تر شدنش داشته باشیم با تشکر 

ارسال جوابیه

نام شما: mehdi
ایمیل شما: mehdi.parsafar@yahoo.com
در مورخه : شنبه، 26 مرداد ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر parsafar | ارسال پیغام شخصی)

سلام

شماره اپتوکوپلر چنده؟

تو بازار به چه شماره های باید بخریم؟

مدار دربازکن چطور به سر اوپتوکوپلر وصل میشه یعنی نحوه سیم کشی؟

ممنون

جوابیه ها

نام شما: mehdi
ایمیل شما: mehdi.parsafar@yahoo.com
در مورخه : شنبه، 26 مرداد ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر parsafar | ارسال پیغام شخصی)

سلام
من میخوام پروژه دربازکن الکترونیکی خانه (قفل رمز) رو بسازم اما چندتا سوال دارم

شماره اپتوکوپلر چنده؟

تو بازار به چه شماره ای باید بخریم؟

مدار دربازکن چطور به سر اوپتوکوپلر وصل میشه یعنی نحوه سیم کشی؟
و شاسی آیفون چطور به سر رله وصل میشه یعنی نحوه سیم کشی؟

داخل فولدر exe سه تا فایل  eep , hex , rom هستش کدمو باید داخل آی سی بریزیم تا مدار برنامه ریزی شود؟

ممنون

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: ali
ایمیل شما: a.pishgah@gmail.com
در مورخه : شنبه، 24 اسفند ماه، 1392توسط
(مشخصات کاربر tibo | ارسال پیغام شخصی)

سلام.

آقا من مطابق نقشه LM35 رو نصب میکنم.ولی دما رو بصورت متغیر(تغییر با هر ثانیه)نشون میده!

مشکل از کجاست.

ارسال جوابیه

نام شما: tibo
ایمیل شما: a.pishgah@gmail.com
در مورخه : شنبه، 24 اسفند ماه، 1392

سلام.

من LM35 رو مطابق نقشه میزنم ولی دمای ثابتی رو نشون نمیده و با هر ثانیه تغییر میکنه!

دلیلش چیه؟

ارسال جوابیه

نام شما: tibo
ایمیل شما: a.pishgah@gmail.com
در مورخه : شنبه، 30 فروردين ماه، 1393

سلام؛

چرا کسی نیست جواب بده!

الان متوجه یه مشکل شدم که روزی 20 ثانیه ساعتش عقب میافته،دلیلش چیه؟

جوابیه ها

نام شما: admin
ایمیل شما:
در مورخه : شنبه، 30 فروردين ماه، 1393توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

سلام، ایراد از کریستال می باشد. باید از یک کریستال 32.768kHz مرغوب استفاده کنید.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: tibo
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 1 مرداد ماه، 1393توسط
(مشخصات کاربر tibo | ارسال پیغام شخصی)

سلام.

من هم مشکل متغیر بودن دمای دما سنج را(با هر ثانیه) دارم.دو تا از دوستان هم این مشکل رو داشتن.لطفا راهنمایی کنید.

ارسال جوابیه

نام شما: ali
ایمیل شما:
در مورخه : چهارشنبه، 1 مرداد ماه، 1393

سلام؛

من هم مشکل متغیر بودن دما رو دارم(با هر ثانیه تغییر میکنه)

دو نفر از دوستان هم ظاهرا این مشکل رو داشتند.

لطفا راهنمایی کنید.

ارسال جوابیه

نام شما: MOSTAFA
ایمیل شما: mostafaabb.ps@gmail.com
در مورخه : پنجشنبه، 27 آذر ماه، 1393توسط
(مشخصات کاربر beyond | ارسال پیغام شخصی)

آقا دمتون گرم با این سایت خوبتون فقط اگه بتون برای برنامه ها توضیح خط به خط بزارین خیلی ممنون میشم.

ارسال جوابیه

نام شما: حمزه
ایمیل شما: hamzh.shahabadi@yahoo.com
در مورخه : يكشنبه، 21 دي ماه، 1393

سلام 

من یه برنامه با avr نوشتم برای قفل در فقط یه مشکلی داره خیلی روش کار کردم ولی راه نمیده مشکلش اینه که وقتی رمز رو عوض میکنم با قطع برق میره رو رمز اول از دوتان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا جواب بدید

جوابیه ها

نام شما: مدیر
ایمیل شما:
در مورخه : دوشنبه، 22 دي ماه، 1393توسط
(مشخصات کاربر SMGH-admin | ارسال پیغام شخصی)

سلام، برنامه تو به آدرس picpars@gmail.com بفرستید تا برسی کنیم.

ارسال جوابیه

ارسال جوابیه

نام شما: Hassan
ایمیل شما: Hassan.pr1378@gmail.com
در مورخه : يكشنبه، 1 شهريور ماه، 1394
جناب مهندس من باید مداری که با پروتئوس بسته شده رو ببندم یا با altium designer بسته شده؟ آخه شماتیک قسمت آی سیds1307 مدار با هم فرق دارن و آیا اون قسمت درست بسته شده؟
ارسال جوابیه

نام شما: amirbj
ایمیل شما:
در مورخه : جمعه، 15 آبان ماه، 1394

با سلام  از این که این پروژه را در اختیار ما قرار دادید ممنون هستم فقط در اجرای برنامه پرتئوس وقتی کد 12345 را وارد میکنی روی صفحه lcd مینویسد که در باز شد اما رله وصل نمیشود اشکال این کار کجاست.....؟

ارسال جوابیه

نام شما: amirbj
ایمیل شما:
در مورخه : شنبه، 16 آبان ماه، 1394

سلام اگه میشه کل برنامرو به صورت فایل PDFیکجا در اختیارمون دهید تا بتونم یکیم برنامرو باب میلم تغییر دهم 

ارسال جوابیه

نام شما: amirbj
ایمیل شما:
در مورخه : شنبه، 16 آبان ماه، 1394

سلام خیلی خیلی از سایت خوبتون تشکر میکنم واقعا من که چیزی بلد نبودم اینجا با چیزایی اشنا شدم که خیلی راه انداختم . امکان داره سورس برنامه سی رو قرار بدید اخه میخوام الگوریتم رمزش رو پیچیده تر کنم و میتونم بعد اینجا هم قرار بدم تا همه از پروژه ای سورس ازاد شما استفاده کنیم و سهم خودمون رو در پیشرفته تر شدنش داشته باشیم با تشکر 

ارسال جوابیه

نام شما: amirbj
ایمیل شما:
در مورخه : يكشنبه، 17 آبان ماه، 1394

سلام تورو خدا کل برنامرو یک جا قرار بدینکمک

ارسال جوابیه

نام شما: saeed
ایمیل شما: saeedfallahi70@gmail.com
در مورخه : چهارشنبه، 6 مرداد ماه، 1395

سلام 

من مدار رو کامل بستم همه نکته هارو هم دقت کردم 

ولی نمیدونم چرا روی lcd همش مربع مربع نمایش داده میشود

 

ارسال جوابیه

نام شما: Javad
ایمیل شما: Javad.ze8213@gmail.com
در مورخه : جمعه، 24 شهريور ماه، 1396
سلام من میخوام این قفل را درست کن لطفا لیست وسایل مورد نیازش را بفرستید(داخل عکس دیدم که یک سری ترانزیستور و خازن داره میشه مدل شون رابفرستید) اگر نمیخواهید اینجا بفرستیر خواهش میکنم حتما به ایمیلم بفرستید خواهش خواهش خواهش میکنم
ارسال جوابیه

نام شما: محمدمهدی
ایمیل شما: razaz13579@gmail.com
در مورخه : چهارشنبه، 7 آذر ماه، 1397

سلام یه مشکل مهم درباره این پروژه...

من این پروژه رو ساختم و همه چیز خوبه و رو lcd نشون میده ولی کار اصلی مدار یعنی باز کردن در رو انجام نمیده..یه بوبین در وصل کردم باز نکرد.ولتاژخروجی ترمینال رو هم ک میگیرم اصن هیچ ولتاژی نمیاد؛ نه AC و نه DC.   آیسی MOC هم سالمه چون یه بار عوض کردم.

یکم هم روی lcd پرش هس...علت این رو هم بگید.خیلی ممنون.

میدونم از زمان نظرات خیلی گذشته ولی لطفا جواب بدید.

ارسال جوابیه

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]