طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
ماشین حساب مهندسی ساده با قابلیت دریافت اعداد اعشاری و محاسبه توابع مثلثاتی به همراه سایر توابع توسط یک صفحه کلید 4*4با استفاده از میکروکنترلر Atmega8‌، سنسور دیجیتال دما DS18B20 و LCD‌ متنی شما به راحتی می توانید کولر خانه تان را توسط کنترل تلویزیون و کلید های تعبیه شده، در مد های مختلفی برنامه ریزی کنید، از ویژگی آن می توان به کاهش مصرف انرژی در کولرها آبی اشاره نمود.این پروژه قابلیت تشخیص نشتی گاز و کمی دود و افزایش دما را دارد. به این صورت که اگر نشتی رخ دهد با ارسال یک پیامک SMS برای شماره تعریف شده کاربر را مطلع می نماید. همچنین یک رله نیز فعال می شود که می تواند یه آژیر خطر را صدا درآورد.این پروژه یک ساعت آنالوگ، تاریخ شمسی و روزه هفته به زبان فارسی به همراه ساعت دیجیتال می باشد. قابلیت تنظیم ساعت و تاریخ توسط سه عدد میکروسوئچدر صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود. ولتاژ فعلی، زمان باقیمانده تا اتصال رله و پیغام ها روی نمایشگر نشان داده می شود.
ماشین حساب مهندسی ساده

MCP-28

ماشین حساب مهندسی ساده
پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr

MCP-4

پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr
پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS

MCP-35

پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS
ساعت آنالوگ با AVR و lcd گرافیکی به زبان c

MCP-36

ساعت آنالوگ با AVR و lcd گرافیکی به زبان c
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD

MCP-23

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD

فریمها، باز کردن لینکها در یک فریم مشخص

حالا شما می توانید یک صفحه با استفاده از فریمها بسازید. اما وقتی که شما یک لینک را در یک فریم قرار می دهید پس از کلیک کردن لینک در همان فریم باز می شود. این مسأله به این دلیل است که هر فریم یک صفحه HTML است و مانند یک صفحه عمل می کند. پس اگر برای لینک شناسه ای را تعریف نکنیم در همان صفحه (در حقیقت در همان فریم) باز می شود. شما می توانید صفحه را طوری طراحی کنید که لینکهای یک فریم در فریم دیگری باز شوند یا در یک صفحه جدید باز شوند که فریمی ندارد.

برای این کار باید ابتدا فریمها را نامگذاری کنیم و سپس از شناسه target  در تگ لینک استفاده کنیم. به یک مثال در این رابطه توجه کنید:

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


<html>
<head>
<title>تعیین فریم مقصد برای لینکها</title>
</head>
<frameset cols="25%,75%">
<frame src="page4.htm" name="left">
<frame src="page2.htm" name="right">
</frameset> </html>

ما در این مثال از دو فریم با نامهای left و right استفاده کردیم. شما می توانید هر نامی را که مناسب می دانید استفاده کنید.(این نامی است که در تگ لینک مورد استفاده قرار خواهد گرفت و لزوماً نباید همان نام فایل HTML قرار گرفته شده در فریم باشد.)

حالا که فریمها را نامگذاری کردیم می توانیم از این نامها به عنوان مقادیری برای شناسه target  در تگ لینکها در هر کدام از فریمها استفاده کنیم. فرض کنید ما در فریم سمت چپ لیستی از صفحات را داریم که می خواهیم با کلیک کردن بر روی آنها در فریم سمت راست باز شوند. در این حالت باید این شناسه را به تگ لینکهای موجود در فریم سمت چپ اضافه کنید:
"target="right . برای مثال به لینک زیر توجه کنید:

<a href="../../html/index.htm" target="right">آموزش HTML </a>

حالا پس از کلیک کردن لینک، فریم سمت چپ دست نخورده باقی می ماند و لینک در فریم سمت راست باز می شود. شما می توانید این کار را در صفحاتی که بیش از یک فریم هم دارند انجام دهید. فقط فراموش نکنید که فریمها را نامگذاری کنید.

در اینجا می توانید یک مثال برای این نوع صفحات را ببینید. لینک زیر را کلیک کنید و به صفحه آزمایشی وارد شوید تا لینکهای قرار گرفته در فریمها را امتحان کنید:

ورود به صفحه آزمایشی

میتوان لینکها را به جای اینکه در یک فریم باز کنیم، ر تمام پنجره و بدون فریم باز کنیم. برای این کار باید شناسه "target="_top  را به تگ لینک اضافه کنیم. مثلاً می توانیم تگ لینکی مانند زیر بنویسیم:

<a href="http://www.neopersia.org/html/index.html" target="_top">این لینک در تمام صفحه باز می شود.</a>

در اینجا تعدادی از شناسه هایی را که می توان به تگ frame  اضافه کرد آورده ایم. با این شناسه ها می توانیم رفتار این فریمها را بهتر کنترل کنیم:

 • "scrolling="no :
  این فرمان به شما اجازه می دهد که اسکرول بار (scroll bar) را از سمت راست صفحه حذف کنید، تا کاربران نتوانند با استفاده از آن به بالا و پایین صفحه بروند. اگر از این شناسه استفاده نکنید، مرورگر تصمیم می گیرد که آیا اسکرول بار را در صفحه ای که درون فریم قرار دارد نشان دهد یا نه.
  اگر مقدار این شناسه yes باشد، اسکرول بار همیشه نشان داده خواهد شد. اگر no باشد اسکرول بار هرگز نمایش داده نخواهد شد. در صورتی که نیاز داشته باشید در این صفحه به بالا یا پایین و چپ و راست بروید می توانید با کلیدهای جهتی صفحه کلید این کار را انجام دهید.
 • "border="3 :
  این شناسه به شما اجازه می دهد تا مقدار کلفتی حاشیه های فریم را تعیین کنید.
 • "resize"no :
  این فرمان ب شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا کاربر می توان اندازه فریم را تغییر دهد یا نه. اگر مقدار این شناسه no باشد کاربر نمی تواند با قرار دادن نشانگر ماوس خود در لبهء فریمها، اندازه آنها را تغییر دهد. اگر مقدار آن yes باشد کاربر می تواند اندازه فریمها را تغییر دهد. گزینه پیش فرض این شناسه yes است.
 • "noresize="no :
  شما می توانید از این شناسه به جای "resize="no  استفاده کنید، چون همه مرورگرها شناسه قبلی را نمی شناسند. در هر حال می توانید برای اطمینان از هر دو شناسه با هم استفاده کنید.
 • "marginwidth="2 و "marginheight="2 :
  این شناسه ها به شما امکان می دهد میزان حاشیه محتویات فریم را از لبه فریم تعیین کنید.

برخی از مرورگرهای قدیمی ممکن است نتوانند فریمها را نشان دهند. شاید شما بخواهید برای این دسته از کاربران با مرورگرهای قدیمی پیغامی را بنویسید یا لینک صفحه ای را که در آن از فریم استفاده نکرده اید به آنها نشان دهید. برای این کار می توانید از فرمان زیر استفاده کنید:

<noframes>
متن پیغامی که در صورت نمایش ندادن فریمها مشاده می شود.
</noframes>

حالا کاربرانی که نمی توانند فریمها را مشاهده کنند پیغام شما را به جای یک صفحه خالی می بینند.

منبع: www.neopersia.org

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال پنجشنبه، 10 آذر ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 3008 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان