طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
یک کنترل کننده موتور با جریان خروجی 2 آمپر شامل کنترل جهت چرخش و سرعت می باشد. این مدار دارای نمایشگر LCD متنی بوده که سرعت و جهت چرخش موتور را نمایش می دهد. این پروژه توانایی کنترل دو عدد رله را به صورت مجزا توسط برنامه ریزی زمانی یا دمایی دارد. مثلا می توانید برای دمای بالا رله یک و برای دمای پایین رله دو را تنظیم کنید. یا هر رله در زمان مشخصی روشن و در زمان مشخصی خاموش شود.اندازه گیری ولتاژ DC از 0 تا 24 ولت با سه رقم دقت (اعشار) و
اندازه گیری دما از منفی 20 تا مثبت 100 درجه سانتی گراد. دارای نمایشگر السیدیاین پروژه یک فرستنده گیرنده رادیویی با برد 100 تا 200 می باشد، که قابلیت کنترل 20 کانال مجزا به همراه کنترل سرعت موتور DC را دارد. از ماژول HMT و HMR و 20 عدد دیپ سوئیچ و درایور L298N برای موتور استفاده شده است.این پروژه در اصل یک ساعت زنگ دار می باشد که قابلیت برنامه ریزی آلارم صبحگاهی و تنظیم 5 برنامه یادآور را دارد. با تنظیم آلارم هر روز راس ساعت تنظیمی آلارم پخش می شود، همچنین با تنظیم یادآور ها در ساعت و تاریخ مشخص نیز آلارم پخش می شود. از امکانات آن می توان برای هر یادآور یک نام تعیین کرد (20 کاراکتر اسکی) با قابلیت تایپ حروف کوچک و بزرگ انگلیسی با کیبورد 3×4 و ...
کنترل سرعت و جهت موتور DC

MCP-9

کنترل سرعت و جهت موتور DC
کنترل و برنامه ریزی دو رله با زمان یا دما

MCP-45

کنترل و برنامه ریزی دو رله با زمان یا دما
پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr

MCP-16

پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr
پروژه کنترل 20 کاناله-به همراه کنترل سرعت موتور با avr

MCP-10

پروژه کنترل 20 کاناله-به همراه کنترل سرعت موتور با avr
پروژه آلارم صبحگاهی و یادآور با LCD گرافیکی و avr

MCP-7

پروژه آلارم صبحگاهی و یادآور با LCD گرافیکی و avr

کادر کلمه عبور و فیلدهای مخفی در طراحی فرمهای HTML

کادر کلمه عبور (Password)

احتمالاً تا به حال به سایتی برخورد کرده اید که برای ورود به آن نیاز به کلمه عبور داشته باشید. شما مسلماً تمایل ندارید وقتی کلمه عبور خود را وارد می کنید کلمه عبور شما نمایش داده شود و دیگران قادر به مشاهده آن باشند. به همین دلیل معمولاً سایتها برای اینکه کلمه عبور کاربران در هنگام پر کردن فرم نمایش داده نشود از نوعی کادر ورودی استفاده می کنند که کاملاً شبیه کادری است که برای وارد کردن متن استفاده می شود (Text Box) با این تفاوت که به جای نمایش کاراکترهای کلمه عبور به جای هر کاراکتر از یک نقطه یا ستاره (بستگی به مرورگر دارد) نمایش می دهد.

برای ساختن کادر کلمه عبور می توانید از کد زیر استفاده کنید:

<input type="password" name="someName" size="30">

کادر به دست آمده مانند زیر است. می توانید متنی را در آن بنویسید و نتیجه را مشاهده کنید:

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید ما از شناسه "size="30 برای این کادر استفاده کردیم. تقریباً همه شناسه هایی که برای کادرهای متنی استفاده می شوند در مورد کادر کلمه عبور هم قابل استفاده هستند. برای مشاهده این شناسه ها می توانید لینک زیر را کلیک کنید:


فیلدهای مخفی (Hidden Fields)

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید قسمتی از اطلاعات به همراه فرم ارسال شوند ولی کاربر آنها را مشاهده نکند و نیازی نباشد آنها را وارد کند. برای این کار می توانید از فیلدهای مخفی استفاده کنید. کد زیر مربوط به یک فیلد مخفی است:

<input type="hidden" name="FieldName" value="اطلاعات مورد نظر شما" >

در کد بالا شما می توانید مقدار مورد نظر خود را در قالب شناسه value به صفحه action ارسال کنید بدون اینکه در صفحه نمایش داده شود.

منبع: www.neopersia.org

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال شنبه، 5 آذر ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 2671 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان