طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه قادر خواهد بود که یک ماشین را به صورت بیسیم در جهات جلو و عقب و چپ و راست با سرعت دلخواه کنترل و همچین با کلید استپ ماشین را ثابت (ترمز) نماید.با استفاده از میکروکنترلر Atmega8‌، سنسور دیجیتال دما DS18B20 و LCD‌ متنی شما به راحتی می توانید کولر خانه تان را توسط کنترل تلویزیون و کلید های تعبیه شده، در مد های مختلفی برنامه ریزی کنید، از ویژگی آن می توان به کاهش مصرف انرژی در کولرها آبی اشاره نمود.این پروژه یک مدار واسط I/O می باشد که دارای 4 خروجی رله است. توسط نرم افزار کنترلی که قابل نصب بروی ویندوز های XP, Win7, Win8, Win10 می باشد می توان هر چهار رله را به صورت مجزا فعال و غیر فعال کرد.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود. ولتاژ فعلی، زمان باقیمانده تا اتصال رله و پیغام ها روی نمایشگر نشان داده می شود.ورودی این فرکانس متر قادر است با ولتاژهای 12 تا 500 ولت AC کار کند. ماکزیمم فرکانس اندازه گیری 20KHz می باشد. همچنین با تعیین نرخ نمونه برداری می توانید فرکانس را تا دو رقم اعشار اندازه گیری نمائید.
پروژه ماشین کنترلی بی سیم با avr

MCP-20

پروژه ماشین کنترلی بی سیم با avr
پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr

MCP-4

پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr
پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ

MCP-31

پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ
پروژه محافظ 30 آمپری با avr و نمایشگر LCD

MCP-46

پروژه محافظ 30 آمپری با avr و نمایشگر LCD
پروژه فرکانس متر صنعتی 500 ولت 20KHz با avr

MCP-1

پروژه فرکانس متر صنعتی 500 ولت 20KHz با avr

پروتکل شبکه HART پاورپوینت Highway Addressable Remote Transducer

آنچه که باید مورد پذیرش متقابل قرار گیرد آن است که چگونه اطلاعات رمزگذاری شوند ، یعنی گیرنده باید قادر به فهم آنچه فرستنده می فرستد ، باشد. ساختاری که بر اساس آن تجهیزات با هم ارتباط برقرار می کنند  ، پروتکل نامیده می شود.
MODBUS یک استاندارد غیر رسمی در طی پانزده سال گذشته بوده است. موضوعی که باعث ترس زیادی در بین فروشندگان و استفاده کنندگان شده بود انتخاب یک FIELDBUS قابل قبول بود که می توانست تجهیزات ابزار دقیق را به هم متصل و آنها را به یک کنترل کننده منطقی و رایانه شخصی متصل کند. این تلاش در چند حوزه به نتیجه رسید ولی استانداردهای رقیب همانند PROFIBUS , ASI , DEVICENET , FOUNDATION FIELDBUS در حوزه های مختلف صنعت مورد استفاده قرار گرفته بودند. استانداردی که در چند سال گذشته مورد توجه بسیار قرار گرفته بود ، ETHERNET است. پس از رد شدن این استاندارد به خاطر این نکته که نمی توانست پیامهای مهم را در یک مدت مشخص تحویل دهد ، این مشکل با استفاده از آخرین استانداردها و تکنولوژی سوئیچینگ حل شد. پروتکل دیگری که به خوبی جای خود را در ETHERNET باز کرد TCP/IP است. موجودی که از اینترنت ایجاد و بسیار محبوب شد و به نحو گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت.

HART پروتكل ارتباط تجهيزات سايت با سيستم كنترل بر مبناي سيگنالهاي صنعتي استاندارد  4~20 mA مي باشد كه همراه با آن انتقال اطلاعات ديجيتال بصورت همزمان و از طريق يك زوج سيم صورت مي پذيرد.
با توجه به رشد تكنولوژي و استفاده از ريزپردازنده در تجهيزات ابزاردقيق ، امروزه كليه سازندگان تجهيزات ابزار دقيق و سيتم كنترل ، تجهيزات مبتني برHART  را در زمره توليدات خود دارند.

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


HART چيست؟

از سالهاي آغازين ، انتقال اطلاعات بر پايه سيگنال هاي ميلي آمپری بوده كه معروف ترين آن سيگنال استاندارد  4 ~20mA  مي باشد. لذا اكثر سازندگان سيستمهاي كنترل، تجهيزات خود را بر پايه دريافت اين سيگنال استاندارد ساخته اند و اطلاعات موجود در سايت توسط تجهيزات و از طريق يك زوج سيم براي سيستم كنترل فرستاده مي شود.
اين پروتكل را مي توان در زمره جهش هاي مهم در كنترل فرآيند قرار داد بطوريكه موجب افزايش قابليت تجهيزات ابزار دقيق گرديده است. اهميت پروتكل مذكور را مي توان در نام آن Highway Addressable Remote Transducer  پيدا نمود.
پروتكل HART يك ارتباط دو طرفه ديجيتال تجهيزات هوشمند بدون اختلال در سيگنال هاي آنالوگ مي باشد كه ضمن استفاده از سيگنال استاندارد4~20mA  با استفاده از تجهيزات هوشمند و مبتني بر ريزپردازنده بصورت همزمان ، اطلاعات ديجيتال كه معمولاً كاربردهايي همچون پارامترهاي فرآيند ، پيكره بندي تجهيز ، پارامترهاي كاليبراسيون و سيگنال هاي تشخيص خطا  را دارند همراه اين سيگنال استاندارد ارسال مي نمايند.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 128 | حجم 578 کیلوبایت | دانلود 1288 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: picpars

منبع www.picpars.com  دانلود پروتکل شبکه HART پاورپوینت

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال جمعه، 22 مهر ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 11257 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان