طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه یک ماشین حساب مهندسی می باشد که تمامی کلید ها و توابع به صورت گرافیگی بر روی LCD نمایش داده می شود و با فشردن هر کلید روی کیپد کلید متناظر آن بر روی السیدی نیز تغییر حالت می دهد. نمای کلی و توابع قابل انجام توسط این ماشین حساب در تصاویر نمایش داده شده است. همچنین قابلیت رسم نمودار را دارد.این پروژه در اصل یک قفل امنیتی است که می توان جلوی درب اصلی منزل (در کنار آیفون) آن را نصب کرد. از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره نمود: نمایش دما از 125 تا 55- درجه سانتیگراد، نمایش ساعت دقیق، نمایش تاریخ شمسی همراه با روز هفته به صورت فارسی، نمایش تعداد فرصت های باقیمانده برای وارد کردن رمز صحیح، و قفل شدن سیستم به مدت 15 دقیقه در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد شود. امکان تغییر رمز و تنظیم کردن ساعت و تاریج و ...با استفاده از میکروکنترلر ATMEGA8 و کیبورد 3×4 می توان حروف و اعداد را تایپ کرد و درون یک متغییر ذخیره نمود و محتوای این متغییر بر روی نمایشگر LCD نمایش داده می شود. در صورتی که فضای LCD پر شود کاراکترها به سمت چپ شیفت داده می شوند. تمامی حروف و اعداد کوچک و بزرگ انگلیسی قابل تایپ می باشند.این پروژه یک مدار گیرنده رادیویی 433 یا 315 مگاهرتز می باشد که قابلیت تعریف و ذخیره سازی انواع ریموت کنترل هایی از قبیل (ریموت دزدگیر ماشین، پارکینگ، بالابر و ...) را دارد. با نگه داشتن یک میکروسوئیچ و فشار دادن یکی از کلید های ریموت به مدت 1 ثانیه کد شناسایی ریموت مورد نظر آشکار و سپس در حافظه ذخیره می شود و می توان با چهار کلید ریموت (کلیدهای A,B,C,D) چهار رله را روشن و خاموش کرد.این مدار یک کنترلر زمانی و دمایی می باشد، که بر اساس برنامه ریزی دلخواه توسط کاربر یک رله خروجی را کنترل می نمایید. با اتصال لامپ فلورسنت مرغوب به رله دستگاه می توانید لامپ را تحت کنترل داشته باشید.
پروژه ماشین حساب مهندسی با السیدی گرافیکی و avr

MCP-11

پروژه ماشین حساب مهندسی با السیدی گرافیکی و avr
پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr

MCP-5

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr
پروژه تایپ حروف و اعداد با کیبورد 3.4 به زبان سی با avr

MCP-3

پروژه تایپ حروف و اعداد با کیبورد 3.4 به زبان سی با avr
پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز 4 کاناله با قابلیت لرنینگ

MCP-27

پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز 4 کاناله با قابلیت لرنینگ
پروژه مدار دستگاه فتوتراپی (پایین آورنده زردی خون نوزادان)

MCP-24

پروژه مدار دستگاه فتوتراپی (پایین آورنده زردی خون نوزادان)

پروتکل شبکه HART پاورپوینت Highway Addressable Remote Transducer

آنچه که باید مورد پذیرش متقابل قرار گیرد آن است که چگونه اطلاعات رمزگذاری شوند ، یعنی گیرنده باید قادر به فهم آنچه فرستنده می فرستد ، باشد. ساختاری که بر اساس آن تجهیزات با هم ارتباط برقرار می کنند  ، پروتکل نامیده می شود.
MODBUS یک استاندارد غیر رسمی در طی پانزده سال گذشته بوده است. موضوعی که باعث ترس زیادی در بین فروشندگان و استفاده کنندگان شده بود انتخاب یک FIELDBUS قابل قبول بود که می توانست تجهیزات ابزار دقیق را به هم متصل و آنها را به یک کنترل کننده منطقی و رایانه شخصی متصل کند. این تلاش در چند حوزه به نتیجه رسید ولی استانداردهای رقیب همانند PROFIBUS , ASI , DEVICENET , FOUNDATION FIELDBUS در حوزه های مختلف صنعت مورد استفاده قرار گرفته بودند. استانداردی که در چند سال گذشته مورد توجه بسیار قرار گرفته بود ، ETHERNET است. پس از رد شدن این استاندارد به خاطر این نکته که نمی توانست پیامهای مهم را در یک مدت مشخص تحویل دهد ، این مشکل با استفاده از آخرین استانداردها و تکنولوژی سوئیچینگ حل شد. پروتکل دیگری که به خوبی جای خود را در ETHERNET باز کرد TCP/IP است. موجودی که از اینترنت ایجاد و بسیار محبوب شد و به نحو گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت.

HART پروتكل ارتباط تجهيزات سايت با سيستم كنترل بر مبناي سيگنالهاي صنعتي استاندارد  4~20 mA مي باشد كه همراه با آن انتقال اطلاعات ديجيتال بصورت همزمان و از طريق يك زوج سيم صورت مي پذيرد.
با توجه به رشد تكنولوژي و استفاده از ريزپردازنده در تجهيزات ابزاردقيق ، امروزه كليه سازندگان تجهيزات ابزار دقيق و سيتم كنترل ، تجهيزات مبتني برHART  را در زمره توليدات خود دارند.

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


HART چيست؟

از سالهاي آغازين ، انتقال اطلاعات بر پايه سيگنال هاي ميلي آمپری بوده كه معروف ترين آن سيگنال استاندارد  4 ~20mA  مي باشد. لذا اكثر سازندگان سيستمهاي كنترل، تجهيزات خود را بر پايه دريافت اين سيگنال استاندارد ساخته اند و اطلاعات موجود در سايت توسط تجهيزات و از طريق يك زوج سيم براي سيستم كنترل فرستاده مي شود.
اين پروتكل را مي توان در زمره جهش هاي مهم در كنترل فرآيند قرار داد بطوريكه موجب افزايش قابليت تجهيزات ابزار دقيق گرديده است. اهميت پروتكل مذكور را مي توان در نام آن Highway Addressable Remote Transducer  پيدا نمود.
پروتكل HART يك ارتباط دو طرفه ديجيتال تجهيزات هوشمند بدون اختلال در سيگنال هاي آنالوگ مي باشد كه ضمن استفاده از سيگنال استاندارد4~20mA  با استفاده از تجهيزات هوشمند و مبتني بر ريزپردازنده بصورت همزمان ، اطلاعات ديجيتال كه معمولاً كاربردهايي همچون پارامترهاي فرآيند ، پيكره بندي تجهيز ، پارامترهاي كاليبراسيون و سيگنال هاي تشخيص خطا  را دارند همراه اين سيگنال استاندارد ارسال مي نمايند.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 128 | حجم 578 کیلوبایت | دانلود 1280 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: picpars

منبع www.picpars.com  دانلود پروتکل شبکه HART پاورپوینت

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال جمعه، 22 مهر ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 11120 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان