طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه جریان برق مصرفی را اندازه گیری و توسط یک ماژول سیم کارت اطلاعات مورد نظر را به شماره همراه دلخواه ارسال میکند. ولتاژ کاری آن AC220 ولت و حداکثر جریان عبور آن 50 آمپر می باشد.اندازه گیری ضربان قلب توسط تمامی انگشتان دست. نمایش بر روی سون سگمنت سه رقمی LED. ذخیره ضربان های اندازه گیری شده تا 250 مورد. نمایش اندازه گیری های ثبت شده توسط کلید های Up و downاین پروژه در اصل یک قفل امنیتی است که می توان جلوی درب اصلی منزل (در کنار آیفون) آن را نصب کرد. از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره نمود: نمایش دما از 125 تا 55- درجه سانتیگراد، نمایش ساعت دقیق، نمایش تاریخ شمسی همراه با روز هفته به صورت فارسی، نمایش تعداد فرصت های باقیمانده برای وارد کردن رمز صحیح، و قفل شدن سیستم به مدت 15 دقیقه در صورتی که 4 بار رمز اشتباه وارد شود. امکان تغییر رمز و تنظیم کردن ساعت و تاریج و ... این پروژه توانایی کنترل دو عدد رله را به صورت مجزا توسط برنامه ریزی زمانی یا دمایی دارد. مثلا می توانید برای دمای بالا رله یک و برای دمای پایین رله دو را تنظیم کنید. یا هر رله در زمان مشخصی روشن و در زمان مشخصی خاموش شود.این پروژه یک مدار گیرنده رادیویی 433 یا 315 مگاهرتز می باشد که قابلیت تعریف و ذخیره سازی انواع ریموت کنترل هایی از قبیل (ریموت دزدگیر ماشین، پارکینگ، بالابر و ...) را دارد. می توان رله مربوطه را روی هر کلید دلخواه تعریف نمود.
پروژه کنتور برق با AVR و ارسال اطلاعات توسط سیم کارت

MCP-40

پروژه کنتور برق با AVR و ارسال اطلاعات توسط سیم کارت
پروژه اندازه گیری ضربان قلب با نوک انگشتان و avr

MCP-17

پروژه اندازه گیری ضربان قلب با نوک انگشتان و avr
پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr

MCP-5

پروژه دربازکن الکترونیکی خانه قفل رمز با avr
کنترل و برنامه ریزی دو رله با زمان یا دما

MCP-45

کنترل و برنامه ریزی دو رله با زمان یا دما
پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز تک کاناله با قابلیت لرنینگ

MCP-30

پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز تک کاناله با قابلیت لرنینگ

پروتکل شبکه ASi پاورپوینت (Actuator Sensor Interface)

پیشرفت تکنولوژی ساخت و تولید نیمه هادی ها و ریز پردازنده ها و دسترسی ارزان به پردازشگرهای الکترونیک در چند دهه اخیر باعث پیشرفت فروان در سیستم های اتوماسیون و ابزار دقیق شده است. از یک طرف با استفاده از PLC، میکروکنترلرها بسیار به عملگرها و سنسورها نزدیک می شوند و از طرف دیگر استفاده از میکروکنترلرها و مدارات مجتمع پیچیده بعنوان بخشی از عملگرها و سنسورها رو به افزایش بوده که موجب ساخت عناصر هوشمند با تقاضای تبادل اطلاعاتی بالاتر را فراهم آورده است.

ايده اوليه براي طراحي شبكه Asi  شبكه كردن سنسورها و عملگرهاي باينري بود كه قبلاً  هر كدام توسط  كابل جداگانه به سيستم كنترل و مانيتورينگ متصل مي شدند. در ايده جديد تمام اين كابل ها با يك كابل دو رشته كه علاوه بر انتقال سيگنال، تغذيه برق وسيله را  نيز تامين مي كرد جايگزين گرديد.

هدف از طراحی شبکه  ASi رسیدن به ساده ترین راه اتصال یک سنسور یا عملگر به یک کنترلر می باشد. بنابراین ASi معمولاً به عملگرها و سنسورهای ساده و غالباً باینری متصل می گردد.

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


پس از مطرح شدن این ایده در سال 1990 توسط 11 شركت اروپايي پروژه AS-I  دنبال شد و  اين شركت ها در سال 1991 كنسرسيومي تشكيل دادند و مؤسسه بين المللي As-international را پايه گذاري نمودند. به دنبال آن در سال 1996 سازمان As-i Ato Trade Organization تاسيس گرديد.

این فایل دارای عکسهای فراونی در زمینه ASi می باشد که برای فهم هرچه بهتر این پروتکل شبکه بسیار مفید خواهد بود.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 127 | حجم 7.314 مگابایت | دانلود 1353 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: picpars.com

منبع www.picpars.com  دانلود پروتکل شبکه ASi پاورپوینت (Actuator Sensor Interface)

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال جمعه، 22 مهر ماه، 1390    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 12668 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان