طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه قابلیت تشخیص نشتی گاز و کمی دود و افزایش دما را دارد. به این صورت که اگر نشتی رخ دهد با ارسال یک پیامک SMS برای شماره تعریف شده کاربر را مطلع می نماید. همچنین یک رله نیز فعال می شود که می تواند یه آژیر خطر را صدا درآورد.خروجی سه کاناله با کنترل سرعت به صورت مجزا، دو کلید افزایشی و کاهشی برای کنترل سرعت در هر کانال، فرکانس های مختلف و ثابت برای هر کانال، جریان خروجی بیش از 10 آمپر و ولتاژ بیش از 30 ولتاین پروژه جریان برق مصرفی را اندازه گیری و توسط یک ماژول سیم کارت اطلاعات مورد نظر را به شماره همراه دلخواه ارسال میکند. ولتاژ کاری آن AC220 ولت و حداکثر جریان عبور آن 50 آمپر می باشد.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود. ولتاژ فعلی، زمان باقیمانده تا اتصال رله و پیغام ها روی نمایشگر نشان داده می شود.کنترل نور یک لامپ 12 الی 24 ولتی DC توسط دو عدد کلید در بازه روشنایی 1 تا 99 درصد. به همراه نمایشگر جهت نمایش درصد روشنایی.
پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS

MCP-35

پروژه نشت یاب گاز و کنترل با SMS
پروژه کنترل دور موتور با PWM و جریان خروجی بالا با avr

MCP-19

پروژه کنترل دور موتور با PWM و جریان خروجی بالا با avr
پروژه کنتور برق با AVR و ارسال اطلاعات توسط سیم کارت

MCP-40

پروژه کنتور برق با AVR و ارسال اطلاعات توسط سیم کارت
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD

MCP-23

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر LCD
دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی

MCP-38

دیمر دیجیتال با AVR به زبان سی

دانلود پروژه سیستم هوشمند پیش گیری و اطفاء حریق با میکرو AVR

از ویژگی های این پروژه کامل که در ۷۰ صفحه با توضیحات کامل می باشد می توان به :

بررسی ساختار کلی پروژه
تحلیل تئوری و مداری سیستم
میکروکنترلر ATMEGA32
IC ضبط صدا
مدار تلفن
ورودی های میکرو
خروجی میکرو
منبع نغذیه
سنسور دما
سنسور دود
سنسور گاز
رله ها
LCD
برنامه میکروکنترلر
توضیح برنامه
سورس برنامه با BASCOM AVR

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


سیستم ارائه شده به منظور ارتقای سطح ایمنی محیط های بسته اعم از خانگی ، صنعتی و یا خانگی طراحی شده است . این سیستم با استفاده از فرآیند کنترل هوشمند که توسط میکرو کنترلر شرکت ATMEL قابل دسترسی شده، به شناسایی و اعمال واکنش لازم برای رفع مشکل ایجاد شده اقدام می کند.این سیستم برای پیش گیری و واکنش نسبت به حوادث انتشار گاز و آتش سوزی طراحی شده است، به این شیوه که در ابتدا با روشن شدن سیستم ابتدا، سیستم برای ایجاد حالت پایدار و آماده به کار زمانی حدود ۲ دقیقه را در حالت Initializing قرار می گیرد. بعد از این زمان سیستم اماده انجام امور کنترلی و اجراییست. سیستم با استفاده از سنسورهای تعبیه شده دائما” مقادیر دما، گاز محیط و دود موجود در محیط را اندازه می گیرد.هرگاه مقدار گاز محیط از مقدار مجاز تعریف شده در سیستم بیشتر شود، سیستم با انجام اعمالی از قبیل قطع جریان انشعاب گاز ،قطع جریان برق محیط به منظور جلوگیری از انفجار ، به صدا در آوردن آژیر خطر و راه اندازی سیستم تهویه برای خروج گاز انتشار یافته در محیط به این فرآیند واکنش نشان میدهد. همچنین در صورتی که دمای محیط و مقدار دود موجود در محیط همزمان از مقادیر مجاز تعریف شده برای سیستم افزایش یافته باشد ،سیستم با موقعیت پیش آمده به عنوان یک آتش سوزی برخورد کرده وبا انجام اعمالی از قبیل بستن شیر انشعاب گاز ، فعال کردن سیستم خاموش کننده آتش ،بصدا در آوردن آژیر خطر وتماس با شماره تعریف شده در سیستم به اطفا حریق پیش آمده می پردازد. از برتری های سیستم مورد بحث نسبت به موارد مشابه می توان به مواردی همچون قابلیت تطبیق سیستم با هر شرایط محیطی ،انتخاب شماره تماس توسط کاربر ،بررسی مجدد شرایط محیط بعد از هر حادثه،قابلیت اطفا حریق و کاربرد آسان برای همه نوع کاربری می توان اشاره کرد.

قابل ذکر است نمونه اولیه سیستم برای شرایط ازمایشگاه تنظیم شده است .

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 65 | حجم 843 کیلوبایت | دانلود 7441 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: علی ملایری و انلیل صیاد شهباز

منبع www.picpars.com  پروژه سیستم هوشمند پیش گیری و اطفاء حریق با میکرو AVR

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال شنبه، 27 شهريور ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 3 نظر    بازدید بازدید [ 32425 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان