طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این مدار یک کنترلر زمانی و دمایی می باشد، که بر اساس برنامه ریزی دلخواه توسط کاربر یک رله خروجی را کنترل می نمایید. با اتصال لامپ فلورسنت مرغوب به رله دستگاه می توانید لامپ را تحت کنترل داشته باشید.در این پروژه با استفاده از یک ساعت نجومی و محاسبات ریاضی، دو عدد سروو موتور یکی در جهت XY و دیگری در جهت Z پنل خورشیدی را به صورت اتوماتیک در موقیعتی قرار می دهید که بیشترین تابش خورشید را دریافت کند.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود.با استفاده از میکروکنترلر ATMEGA8 و کیبورد 3×4 می توان حروف و اعداد را تایپ کرد و درون یک متغییر ذخیره نمود و محتوای این متغییر بر روی نمایشگر LCD نمایش داده می شود. در صورتی که فضای LCD پر شود کاراکترها به سمت چپ شیفت داده می شوند. تمامی حروف و اعداد کوچک و بزرگ انگلیسی قابل تایپ می باشند.این پروژه یک مدار واسط I/O می باشد که دارای 4 خروجی رله است. توسط نرم افزار کنترلی که قابل نصب بروی ویندوز های XP, Win7, Win8, Win10 می باشد می توان هر چهار رله را به صورت مجزا فعال و غیر فعال کرد.
پروژه مدار دستگاه فتوتراپی (پایین آورنده زردی خون نوزادان)

MCP-24

پروژه مدار دستگاه فتوتراپی (پایین آورنده زردی خون نوزادان)
پروژه کنترلر پنل خورشیدی با استفاده از ساعت نجومی

MCP-25

پروژه کنترلر پنل خورشیدی با استفاده از ساعت نجومی
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

MCP-21

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت
پروژه تایپ حروف و اعداد با کیبورد 3.4 به زبان سی با avr

MCP-3

پروژه تایپ حروف و اعداد با کیبورد 3.4 به زبان سی با avr
پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ

MCP-31

پروژه کنترل رله توسط پورت USB با AVR و C شارپ

آشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

امروزه انسان ها تلاش می کنند تا دستگاه هایی بسازند که  کار ها را برای انسان انجام دهند و یا کا رها را راحت کند به عنوان مثال می توان کنترل تلویزیون را نام برد که به وسیله ان می توان تا فاصله حدود ۱۰ متری از راه دورتلویزیون را  کنترل کنید.

دراین قسمت برنامه ایی برای شما قرار داده شده است که به وسیله ان می توان کدهای ارسالی توسط کنترل تلویزیون سونی مدل Rm-870 را به وسیله میکرو شناسایی کرد و درنتیجه می توان هر دستگاه دلخواه را به میکرو متصل کرد و ان را به وسیله کنترل تلویزیون کنترل نمود.در زیرعکس کنترل سونی را می توانید ببینید که مدل ان Rm-870  می باشد اما در صورتی که این کنترل در دسترس شما نمی باشد می توانید از کنترل دیگر سونی استفاده کنید اما ممکن است بعضی از کلید ها توسط میکرو شناسایی نشود و یا این که اشتباهی شناسایی شود که می توانید در برنامه ان را تغییر دهید .قیمت این کنترل در یزد (اواخر سال ۸۸) حدود   ۳۰۰۰ تومان بود.

www.picpars.com اشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


چشم مادون قرمز گیرنده استفاده شده در این پروژه  Tsop1238  می باشد که به چشم گیرنده پارسی معروف می باشند که (اواخر سال ۸۸ )  حدود  ۶۰۰ تومان بود.

که این گیرنده دارای ۳ پایه است که ۲ پایه ان به تغذیه وصل می شود و یک پایه ان خروجی می باشد که در زیر عکس ان قرار دارد.
اگر گیرنده را در مقابل خود بگیرید از سمت چپ به راست پایه های ان Gnd  و Vcc و Output  می باشد.

در این پروژه کلید های فشار داده شده بر روی کنترل بر روی    lcd معمولی  ۱۶*۲ نمایش داده می شود و اگر کلیدی فشار داده شود که در برنامه کد ان معیین نشده باشد عبارت  Unknow  نوشته می شود و همیشه در خط دوم ال سی دی کد کلید نوشته می شود. در این مدار ۲ ال ای دی استفاده شده که یکی از ان در صورتی که دیتا به میکرو برسد روشن می شود و دیگری در صورتی که دیتا   قابل شناسایی برای میکرو نباشد روشن می گیردد .

می توان چشم گیرنده را به هریک ارز پایه های میکرو وصل نمود و تنها باید در برنامه پایه فعلی را که به عنوان ورودی در نظر گرفته شده است را تغییر دهید. نکته مهم دیگر این است که باید در فیوز بیت ، کریستال میکرو را روی ۸ مگاهرتز تنظیم نمایید که میکرو استفاده شده Atmega8  می باشد . می توانید نقشه و برنامه را در قسمت زیردانلود نمایید.

زمانی که نقشه را دانلود کردید باید به کانکتور J1  با رعایت قطبیت ، ولتاژ۵ ولت وصل نمایید و به جای  کانکتوری که با j3  مشخص شده یک پتانسیومتر ۵ کیلو اهم بگذارید.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 73 | حجم 154 کیلوبایت | دانلود 2470 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: yazdkit.com

منبع www.picpars.com  اشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال چهارشنبه، 20 مرداد ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 1 نظر    بازدید بازدید [ 19074 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان   

در ارتباط با این مطلب پروژه های آماده زیر جهت خرید موجود است