طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه قادر خواهد بود که یک ماشین را به صورت بیسیم در جهات جلو و عقب و چپ و راست با سرعت دلخواه کنترل و همچین با کلید استپ ماشین را ثابت (ترمز) نماید.یک کنترل کننده موتور با جریان خروجی 2 آمپر شامل کنترل جهت چرخش و سرعت می باشد. این مدار دارای نمایشگر LCD متنی بوده که سرعت و جهت چرخش موتور را نمایش می دهد.این پروژه در اصل یک ساعت زنگ دار می باشد که قابلیت برنامه ریزی آلارم صبحگاهی و تنظیم 5 برنامه یادآور را دارد. با تنظیم آلارم هر روز راس ساعت تنظیمی آلارم پخش می شود، همچنین با تنظیم یادآور ها در ساعت و تاریخ مشخص نیز آلارم پخش می شود. از امکانات آن می توان برای هر یادآور یک نام تعیین کرد (20 کاراکتر اسکی) با قابلیت تایپ حروف کوچک و بزرگ انگلیسی با کیبورد 3×4 و ...بر اساس رنج حداقل و حداکثر تعریف شده توسط کاربر و با توجه به دمای محیط، سرعت موتور بین 10 تا 99 به صورت خودکار تنظیم می شود.در صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود.
پروژه ماشین کنترلی بی سیم با avr

MCP-20

پروژه ماشین کنترلی بی سیم با avr
کنترل سرعت و جهت موتور DC

MCP-9

کنترل سرعت و جهت موتور DC
پروژه آلارم صبحگاهی و یادآور با LCD گرافیکی و avr

MCP-7

پروژه آلارم صبحگاهی و یادآور با LCD گرافیکی و avr
پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr

MCP-18

پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

MCP-21

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

آشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

امروزه انسان ها تلاش می کنند تا دستگاه هایی بسازند که  کار ها را برای انسان انجام دهند و یا کا رها را راحت کند به عنوان مثال می توان کنترل تلویزیون را نام برد که به وسیله ان می توان تا فاصله حدود ۱۰ متری از راه دورتلویزیون را  کنترل کنید.

دراین قسمت برنامه ایی برای شما قرار داده شده است که به وسیله ان می توان کدهای ارسالی توسط کنترل تلویزیون سونی مدل Rm-870 را به وسیله میکرو شناسایی کرد و درنتیجه می توان هر دستگاه دلخواه را به میکرو متصل کرد و ان را به وسیله کنترل تلویزیون کنترل نمود.در زیرعکس کنترل سونی را می توانید ببینید که مدل ان Rm-870  می باشد اما در صورتی که این کنترل در دسترس شما نمی باشد می توانید از کنترل دیگر سونی استفاده کنید اما ممکن است بعضی از کلید ها توسط میکرو شناسایی نشود و یا این که اشتباهی شناسایی شود که می توانید در برنامه ان را تغییر دهید .قیمت این کنترل در یزد (اواخر سال ۸۸) حدود   ۳۰۰۰ تومان بود.

www.picpars.com اشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


چشم مادون قرمز گیرنده استفاده شده در این پروژه  Tsop1238  می باشد که به چشم گیرنده پارسی معروف می باشند که (اواخر سال ۸۸ )  حدود  ۶۰۰ تومان بود.

که این گیرنده دارای ۳ پایه است که ۲ پایه ان به تغذیه وصل می شود و یک پایه ان خروجی می باشد که در زیر عکس ان قرار دارد.
اگر گیرنده را در مقابل خود بگیرید از سمت چپ به راست پایه های ان Gnd  و Vcc و Output  می باشد.

در این پروژه کلید های فشار داده شده بر روی کنترل بر روی    lcd معمولی  ۱۶*۲ نمایش داده می شود و اگر کلیدی فشار داده شود که در برنامه کد ان معیین نشده باشد عبارت  Unknow  نوشته می شود و همیشه در خط دوم ال سی دی کد کلید نوشته می شود. در این مدار ۲ ال ای دی استفاده شده که یکی از ان در صورتی که دیتا به میکرو برسد روشن می شود و دیگری در صورتی که دیتا   قابل شناسایی برای میکرو نباشد روشن می گیردد .

می توان چشم گیرنده را به هریک ارز پایه های میکرو وصل نمود و تنها باید در برنامه پایه فعلی را که به عنوان ورودی در نظر گرفته شده است را تغییر دهید. نکته مهم دیگر این است که باید در فیوز بیت ، کریستال میکرو را روی ۸ مگاهرتز تنظیم نمایید که میکرو استفاده شده Atmega8  می باشد . می توانید نقشه و برنامه را در قسمت زیردانلود نمایید.

زمانی که نقشه را دانلود کردید باید به کانکتور J1  با رعایت قطبیت ، ولتاژ۵ ولت وصل نمایید و به جای  کانکتوری که با j3  مشخص شده یک پتانسیومتر ۵ کیلو اهم بگذارید.

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

فایل های ضمیمه ( ورود - عضويت )

فایل شماره 73 | حجم 154 کیلوبایت | دانلود 2460 بار

منبع www.picpars.com  نویسنده: yazdkit.com

منبع www.picpars.com  اشکار کردن کنترل تلویزیون سونی توسط میکرو کنترلر AVR

منبع www.picpars.com  پسورد: www.picpars.com

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال چهارشنبه، 20 مرداد ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 1 نظر    بازدید بازدید [ 18873 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان   

در ارتباط با این مطلب پروژه های آماده زیر جهت خرید موجود است