طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
اندازه گیری ظرفیت خازن از 1nf تا 2000uf - دارای دو حالت علمی اندازه گیری - دارای کالیبره سازی خودکار - نمایش اتوماتیک رنج خازن بر روی نمایشگرکنترل زاویه ای 0 تا 180 درجه؛ قابلیت تعریف بیش 100 برنامه مجزا توسط کاربر؛ تعیین زاویه برای هر پله حرکت سروو موتور؛ تعیین سرعت حرکت سروو موتور؛ تعیین مدت زمان کارکرد در هر برنامه از 1 تا 255 دقیقه. منوی کاربری بسیار آسان برای تعریف برنامه ها.بر اساس رنج حداقل و حداکثر تعریف شده توسط کاربر و با توجه به دمای محیط، سرعت موتور بین 10 تا 99 به صورت خودکار تنظیم می شود.ورودی این فرکانس متر قادر است با ولتاژهای 12 تا 500 ولت AC کار کند. ماکزیمم فرکانس اندازه گیری 20KHz می باشد. همچنین با تعیین نرخ نمونه برداری می توانید فرکانس را تا دو رقم اعشار اندازه گیری نمائید.اندازه گیری ولتاژ DC از 0 تا 24 ولت با سه رقم دقت (اعشار) و
اندازه گیری دما از منفی 20 تا مثبت 100 درجه سانتی گراد. دارای نمایشگر السیدی
پروژه خازن سنج دو حالته از 1nf تا 2000uf

MCP-22

پروژه خازن سنج دو حالته از 1nf تا 2000uf
پروژه کنترل سروو موتور از 0 تا 180 درجه با avr

MCP-2

پروژه کنترل سروو موتور از 0 تا 180 درجه با avr
پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr

MCP-18

پروژه کنترل دور موتور با PWM برحسب دما با avr
پروژه فرکانس متر صنعتی 500 ولت 20KHz با avr

MCP-1

پروژه فرکانس متر صنعتی 500 ولت 20KHz با avr
پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr

MCP-16

پروژه ولت متر DC و دماسنج با avr

سیگنال RESET ریزپردازندههای 8086 و 8088

پایه RESET (خط ورودی)

سیگنال RESET سیستم از این پایه به ریزپردازنده اعمال می شود. این سیگنال بایستی در طول چهار پریود پالس ساعت متوالی فعال (یک منطقی) بماند تا CPU بتواند ثبات های داخلی خود را مقدار اولیه دهد. این سیگنال معمولا از طریق مدار تولید کننده پالس ساعت (8284) به ریزپردازنده وارد می شود، (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) در صورت استفاده از این تراشه (8284) ، تاخیر و زمانبندی لازم به طور اتوماتیک ایجاد خواهد شد. 8284 عمل همزمان کردن سیگنال RESET را با پالس های ساعت سیستم انجام می دهد. موقعی که RESET به سطح ولتاژ صفر بر می گردد، وقایع زیر اتفاق می افتد:

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


1- محتویات ثبات پرچم ها صفر (0000H) می شود
و لذا بیت پرچم وقفه هم صفر خواهد شد. این کار بر روی پرچم وقفه، به معنی ناتوان شدن وقفه هاست که مهم بوده و به ریزپردازنده اجازه شروع به کار صحیح را می دهد و همچنین کنترل کننده های وقفه آماده به کار صحیح می شوند.
علاوه بر آن صفر شدن ثبات مذکور پرچم T را هم صفر می کند و این بدان معنی است که وضعیت یک مرحله ایی نیز ناتوان شده و ریزپردازنده از نظر اجرای برنامه ها در وضعیت عادی قرار می گیرد.

2- محتویات ثبات های DS , SS , ES و IP صفر (0000H) می شود.

3- محتویات ثبات CS برابر FFFFH می شود.

بدین ترتیب CPU به طور اتوماتیک اجرای دستورالعمل ها را از آدرس FFFF:0000H یعنی آدرس فیزیکی FFFF0H شروع می کند. معمولا در این محل (از حافظه) دستورالعمل پرش به برنامه اصلی؛ که بایستی اجرا از آنجا شروع گردد، قرار داده می شود.

منبع: microrayaneh.com

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال جمعه، 15 مرداد ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 5269 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان