طراحی کنترلر، مدارت دلخواه، پروژه ها و تمرینات درس میکروکنترلرها
این پروژه یک مدار گیرنده رادیویی 433 یا 315 مگاهرتز می باشد که قابلیت تعریف و ذخیره سازی انواع ریموت کنترل هایی از قبیل (ریموت دزدگیر ماشین، پارکینگ، بالابر و ...) را دارد. با نگه داشتن یک میکروسوئیچ و فشار دادن یکی از کلید های ریموت به مدت 1 ثانیه کد شناسایی ریموت مورد نظر آشکار و سپس در حافظه ذخیره می شود و می توان با چهار کلید ریموت (کلیدهای A,B,C,D) چهار رله را روشن و خاموش کرد.این پروژه یک ساعت آنالوگ، تاریخ شمسی و روزه هفته به زبان فارسی به همراه ساعت دیجیتال می باشد. قابلیت تنظیم ساعت و تاریخ توسط سه عدد میکروسوئچدر صورتی که برق شهر از حداقل تعریف شده کمتر، یا از حداکثر بیشتر شود رله خروجی قطع خواهد شد و از طریق بازر بوق هشدار پخش می شود.با استفاده از میکروکنترلر Atmega8‌، سنسور دیجیتال دما DS18B20 و LCD‌ متنی شما به راحتی می توانید کولر خانه تان را توسط کنترل تلویزیون و کلید های تعبیه شده، در مد های مختلفی برنامه ریزی کنید، از ویژگی آن می توان به کاهش مصرف انرژی در کولرها آبی اشاره نمود.این پروژه یک مدار گیرنده رادیویی 433 یا 315 مگاهرتز می باشد که قابلیت تعریف و ذخیره سازی انواع ریموت کنترل هایی از قبیل (ریموت دزدگیر ماشین، پارکینگ، بالابر و ...) را دارد. می توان رله مربوطه را روی هر کلید دلخواه تعریف نمود.
پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز 4 کاناله با قابلیت لرنینگ

MCP-27

پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز 4 کاناله با قابلیت لرنینگ
ساعت آنالوگ با AVR و lcd گرافیکی به زبان c

MCP-36

ساعت آنالوگ با AVR و lcd گرافیکی به زبان c
پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت

MCP-21

پروژه محافظ لوازم برقی با avr و نمایشگر سون سگمنت
پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr

MCP-4

پروژه کنترل اتوماتیک کولرهای آبی با ریموت کنترل و avr
پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز تک کاناله با قابلیت لرنینگ

MCP-30

پروژه ریموت کنترل 433-315 مگاهرتز تک کاناله با قابلیت لرنینگ

سیگنال RESET ریزپردازندههای 8086 و 8088

پایه RESET (خط ورودی)

سیگنال RESET سیستم از این پایه به ریزپردازنده اعمال می شود. این سیگنال بایستی در طول چهار پریود پالس ساعت متوالی فعال (یک منطقی) بماند تا CPU بتواند ثبات های داخلی خود را مقدار اولیه دهد. این سیگنال معمولا از طریق مدار تولید کننده پالس ساعت (8284) به ریزپردازنده وارد می شود، (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) در صورت استفاده از این تراشه (8284) ، تاخیر و زمانبندی لازم به طور اتوماتیک ایجاد خواهد شد. 8284 عمل همزمان کردن سیگنال RESET را با پالس های ساعت سیستم انجام می دهد. موقعی که RESET به سطح ولتاژ صفر بر می گردد، وقایع زیر اتفاق می افتد:

از بخش سفارش طراحی هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید
حل و تشریح کلیه تمرینات درس میکروکنترلر AVR
طراحی و ساخت مدارات دلخواه شما با میکروکنترلر AVR


1- محتویات ثبات پرچم ها صفر (0000H) می شود
و لذا بیت پرچم وقفه هم صفر خواهد شد. این کار بر روی پرچم وقفه، به معنی ناتوان شدن وقفه هاست که مهم بوده و به ریزپردازنده اجازه شروع به کار صحیح را می دهد و همچنین کنترل کننده های وقفه آماده به کار صحیح می شوند.
علاوه بر آن صفر شدن ثبات مذکور پرچم T را هم صفر می کند و این بدان معنی است که وضعیت یک مرحله ایی نیز ناتوان شده و ریزپردازنده از نظر اجرای برنامه ها در وضعیت عادی قرار می گیرد.

2- محتویات ثبات های DS , SS , ES و IP صفر (0000H) می شود.

3- محتویات ثبات CS برابر FFFFH می شود.

بدین ترتیب CPU به طور اتوماتیک اجرای دستورالعمل ها را از آدرس FFFF:0000H یعنی آدرس فیزیکی FFFF0H شروع می کند. معمولا در این محل (از حافظه) دستورالعمل پرش به برنامه اصلی؛ که بایستی اجرا از آنجا شروع گردد، قرار داده می شود.

منبع: microrayaneh.com

  منبع: www.picpars.com

  لطفا مقالات، آموزش‌ها و پروژه های خود را به آدرس ایمیل ارتباطی ایمیل نمائید تا آن را با نام خودتان در سایت منتشر کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:
تاریخ ارسال جمعه، 15 مرداد ماه، 1389    نویسندهنویسنده: مدیریت    نظرات 0 نظر    بازدید بازدید [ 5313 ]   پرینتنسخه چاپی
فایل پی دی اف فایل پی دی اف   ارسال به دوستان ارسال به دوستان